Fed, Custodia’nın Kripto Odaklı İş Modeli Hakkında Konuştu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 24, 2023 Yorum Yok

Fed, Custodia’nın kripto odaklı Amel modeli hakkında yorumlarda bulundu.

Fed, Custodia’nın başlatmak için kâfi sermayeye ve kaynağa sahip olduğunu kabul etse de, kripto odaklı bir bankanın uzun vadeli sürdürülebilirliği konusunda telaşları var.

Fed, Custodia’nın Kripto Odaklı İş Modelinde Sürdürülebilirlik Kaygıları Bulunuyor

Federal Rezerv Şurası, Wyoming merkezli kripto bankasının üyelik başvurusunu reddettiğini açıklayan bir kararda, Custodia Bank’ın önerdiği Amel modelinin onayla “tutarsız” olduğunu savundu.

Custodia’nın üyelik başvurusu ve anne hesap başvurusu, müracaatların birinci Kez yapılmasından 18 ay sonra Ocak ayında reddedildi.

Eskiden Avanti Bank olarak bilinen Custodia, merkez bankasının kararını hukuka ters bir formda geciktirdiğini argüman ederek Haziran 2022’de Federal Rezerv’e karşı dava açtı. Şirket bu yılın başlarında Fed’in onu bloke etmek için bir komplo kurduğu savıyla değiştirilmiş bir şikayette bulundu.

Custodia’nın reddi sırasında Fed, Custodia’nın “yeni Amel modeli ve kripto varlıklara odaklanma teklifinin Değerli Emniyet ve sağlamlık riskleri sunduğu” ve bankanın kâfi bir risk idaresi çerçevesine sahip olmadığı konusundaki tavrını açıklayan kısa bir bildiri yayınladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir