FTX’ten Hodlnaut’a Dolaylı Darbe

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 10, 2022 Yorum Yok

Hodlnaut, FTX’te 18 milyon dolar bedelinde kripto Nakit bulundurduğunun ortaya çıkmasından sonra toparlanma yolunda bir vuruş daha aldı.

Kripto Nakit piyasalarında yaşanan düşüş, kripto firmalarını iflasın eşiğine kadar getirebiliyor. Ağustos ayında kripto kredi şirketi Hodlnaut da piyasa şartlarına ayak uydurabilmek için tahlili Nakit Cazibe süreçlerini durdurmakta buldu. Bu hafta ise FTX Nakit Cazibe süreçlerini sonlandırdı. Zati iflas bayrağını çeken Hodlnaut, FTX’in de bu kararı almasıyla Birlikte Aka ziyana uğradı.

FTX Krizi, Hodlnaut’un Önünü Kesti

Hodlnaut‘un süreksiz yargı yöneticileri tarafından 28 Ekim’de yayınlanan bir rapora nazaran, Hodlnaut varlıklarının yüzde 95’inden fazlasını merkezi borsalarda konsolide etti. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve stablecoin’ler iç 18.1 milyon doları FTX’te tuttu.

FTX müşterileri, FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’ün hisli finansal durumunu ortaya çıkaran rapordan kaynaklanan bir likidite sıkışıklığının akabinde şu anda borsadan fon alamıyor.

Hodlnaut’un yöneticileri tarafından hazırlanan raporda, firmanın çalışanlarının Temmuz ayının başı ile çekimlerin durdurulduğu tarih ortasında Yekün 550 bin dolar çekildiği de belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir