Binance, Varlıklarını Yayınladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 10, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit borsası Binance (BNB), şeffaflık siyaseti gereği elinde bulundurduğu kripto varlıkları duyurdu.

Kripto Nakit piyasasında nihayet yaşanan olaylar, varlık yöneticilerinin şeffaf olması gerektiğini gündeme getirdi. FTX borsasının yaşadığı likidite problemleri nedeniyle çökmesi ve beraberinde kripto piyasasını da çökertmesi göze çarptı. Kripto sanayisinde, Özellikle varlık hizmeti sunan borsaların bu mevzuda adım atmaları gerekliliği konuşuldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsasının artık varlıklarını şeffaf bir formda paylaşacağını lisana getirdi. Atılan bu birinci adım ile birlikte, kripto sanayisinde yeni bir periyodun başlayacağı düşünülüyor.

Binance, Gerisini Sağlama Aldı

Popüler kripto Nakit borsası Binance, paylaştığı varlık raporuna nazaran hayli kuvvetli bir izlenim verdi. Bilhassa FTX çöküşünün Örnek olarak gösterilebileceği likidite, kripto ekosisteminin altyapısını oluşturan bir Faktör olarak öne çıkıyor. Binance, varlıklarını güçlendirerek ardını sağlama aldı.

Binance’ın varlıkları ortasında, BTC ve BNB ölçüsü dikkat çekti. Tanınan kripto Nakit borsasının elinde, yaklaşık 8 milyar dolarlık 475 bin adet BTC bulunuyor. Bu öteki borsaların varlıklarına nazaran, hayli Önemli bir oranı temsil ediyor.

Binance varlıklarının diğer eserleri ortasında, yaklaşık 6 milyar dolarlık 4.8 milyon adet Ethereum bulunuyor. Borsanın kendi coin’i BNB’ye ilişkin varlığı ise, 16 milyar dolarlık 58 milyon adet oldu.

Borsanın stablecoin varlığı, dikkate değer bir ölçüye sahip. Borsa, elinde 17.6 milyar dolarlık USDT bulunduruyor. Ayrıyeten, kendi ağına ilişkin stablecoin olan BUSD’un ölçüsü ise, 21 milyar dolar oldu.

Borsa, Circle tarafından ihraç edilen USDC’den ise 600 milyon dolarlık tutuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir