FTX’in Eski Yöneticisine FBI Araması

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Nis 28, 2023 Yorum Yok

FTX’in eski yöneticilerinden olan Ryan Salame’nin meskeni FBI tarafından arandı.

FTX’in eski yöneticilerinden olan Ryan Salame’nin konutu, kripto Nakit borsasının çöküşüne ait soruşturma kapsamında olarak arandı.

FTX’in Eski Yöneticilerinden Ryan Salame’nin Meskeni Soruşturma Kapsamında Arandı

Geçtiğimiz Yıl iflas ilan eden FTX‘in soruşturması kapsamında eski yöneticinin konutu arandı.

FBI Salame’nin Maryland’deki konutu için arama buyruğu çıkardı. Arama, borsanın kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’i milyarlarca dolarlık bir dolandırıcılık düzenlemekle suçlayan Manhattan federal savcılarının FTX‘in iflasına ait kapsamlı soruşturmasının bir kesimiydi.

Salame, Sam Bankman-Fried hatasız olduğunu sav etti. Buna rağmen FTX ve kardeş şirket Alameda Research’teki öbür üç üst seviye yöneticinin kabahatini kabul etti. Bunun akabinde yetkililerle Amel birliği yapacağını belirtti.

Salame, iflas etmeden Evvel borsanın Bahamalar’daki Yan kuruluşu olan FTX Digital Markets’in eş CEO’suydu. FTX Kasım ayında çökmeye başladığında, Salame Bahamalar’daki düzenleyicilere müşterilerin fonlarının Alameda Research ile karıştırıldığına dair  bilgi verdi.

Salame, FTX evrenindeki en Aka siyasi bağışçılardan biriydi. Çoğunlukla Cumhuriyetçi kampanyalara olmak üzere 24 milyon dolar bağış yaptığı biliniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir