FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman-Fried Hakkında Gelişme!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 13, 2023 Yorum Yok

FTX krizinin tanınan yüzü Sam Bankman-Fried’ın duruşma takvimi ve kefalet durumu, sıradaki duruşmada pahalandırılacak.

Bir ABD yargıcının mevzuya ait açıklamalarda bulunması üzerine, BankmanFried‘ın kefalet kuralıyla özgür bıraklırsa hangi kısıtlamalara tabi tutulacağını ve 2 Ekim tarihindeki dolandırıcılık davasınının ertelenip ertelenmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. Ayrıyeten Manhattan‘da bulunan federal savcılar, Bankman-Fried’i kendi hedge fonu olan Alameda Research‘teki ziyanlarını örtmek hedefiyle FTX müşterilerinin hesabından milyarlarca dolar Aşırmak ile suçladı. FTX krizinden bu yana olaya dair gelişmeler devam ediyor.

Bankman-Fried Şuan için 12 Suçlamayla Karşı Karşıya

Bir vakitlerin en tanınan ve yüksek hacme sahip kripto borsalarından olan FTXin batması üzerine birçok Hadise gelişti. Bilhassa de eski CEO Bankman-Fried ismine ortaya onlarca suçlama atıldı ve bu suçlamalar günümüzde de devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonlarına gerçek savcılar, BankmanFried‘a yeni dolandırıcılık hadiseleri ve komplo hatalarında bulundular.

Geldiğimiz sürece bakıldığında ise, 12 Tane farklı suçlamayla karşı karşıya kalan BankmanFried, Ocak ayında kendisine yöneltilten 8 suçlamayı reddetmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir