parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Binance CEO’su CZ Neden 4 Yazıyor? Sırrı Çözüldü!

Binance CEO’su CZ Neden 4 Yazıyor? Sırrı Çözüldü!

admin admin -
23 0

Binance CEO’su CZ, toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda 4 sayısını sıklıkla kullanıyor. Changpeng Zhao’nun takipçileri ise bu sayının rastgele bir manası olup olmadığını merak ediyorlar. 4 sayısının sırrı CZ’nin attığı tweet ile çözüldü…

Changpeng Zhao’nun Twitter paylaşımları gündem olmaya devam ediyor. Muhakkak aralıklarla 4 sayısına gönderme yaptığı görülen CZ, takipçileri tarafından ilgiyle karşılansa da başlarda soru işaretleri de yaratıyor. mesela 6 Mart tarihli tweet’inde “Remember 4” yazan CZ’nin ne demek istediği üzerine Fazla sayıda beyin fırtınası yapılmış durumda.

Binance CEO’su neden 4 Yazıyor?

Adeta gizemli bir hale bürünen 4’ün sırrı, CZ’nin açıklamasının akabinde çözüldü. Türkçe manası “4’ü hatırla” olan “Remember 4” sözü, Binance CEO’sunun sıraladığı 4 hususun sonuncusunu temsil ediyor. Sayının sırrını açıkladığı tweet’i, kullanıcı profiline sabitleyen CZ, başlardaki soru işaretlerini de böylelikle gidermiş oldu.

“Remember 4” Ne Demek? Sırrı Çözüldü!

CZ’nin yaptığı paylaşımın daha evvelki 4 unsurlu bir paylaşımla ilgili olduğu ortaya çıktı:

“2023’e Yalın yaklaşın.

Daha az şeye daha Fazla Vakit harcayın.

Yapılması ve yapılmaması gerekenler:

  1. Eğitim
  2. Uyum
  3. Ürün ve Hizmet
  4. FUD, Düzmece haberler, hücumlar vb. görmezden gelin

Gelecekte, “4” diye bir tweet attığımda bu gönderiye irtibat verirseniz mutlu olurum.”

CZ, 4. hususta FUD’ların görmezden gelinmesi gerektiğini vurguluyor. Kaygı, kararsızlık ve Kuşku durumlarına aldırış edilmemesi ve yatırımcıların manipülasyona karşı dikkatli olması gerektiği Anlatım ediliyor.

Changpeng Zhao’nun 4 yazdığı öteki paylaşımlardan kimileri ise şu biçimde:

“4 saat uyudum, şununla uyandım:

Silikon Vally Bankası sorunları
USAG, KuCoin’e Dava Açtı
Whitehouse madencilik elektriğine yüzde 30 vergi istiyor
Huobi token’ın flaş çöküşü
Diğer kripto fiyatları biraz düşüyor

Bitcoin hala blok üretiyor.”

“Birisi bunu photoshopladı ve Çin’deki WeChat’te geniş çapta yayıldı. Grubumuzun yakından çalıştığı FBI tarafından vurulduğumu söylüyor… 🤷‍♂️ 4.”

“4”

FUD Nedir?

FUD (Fear, Uncertainty, Doubt) kısaltmasının Türkçe karşılığı Kaygı, Kararsızlık ve Şüphe’dir. Kısaltma hem iktisatta hem de siyasette sık sık kullanılır. Bilhassa anne akım medya aracılığıyla kitlelere yayınlan haberlerle manipülasyon yaratılır. Manipülasyon ile güdüme alınan rastgele bir şeye ataklar kolaylaşır, prestiji düşürülmeye çalışılır. Manipüle edilmeye çalışılan şey Bitcoin, bir Üleş senedi yahut bir siyasi Namzet olabilir.

FUD ile amaçlanan şey tam olarak başları karıştırmak, güvensizlik ortamı oluşturarak satışları artırmak ve örneğin Bitcoin’in kıymetinin düşmesini sağlamaktır. FUD kavramı ile özdeşleştirilebilecek bir haberi gördüğünüzde birinci düşünmeniz gereken şey 1 BTC’nin hala 1 BTC’ye eşit olduğudur. Bilhassa insanları buna inandırmak kavramı işe yaramaz hale getirir.

Bu biçimde davranarak insanların ellerindeki Bitcoin’i panikle satmalarını önlemiş olursunuz. FUD’a kapılan bir insan kısa vadede elindeki Bitcoin’leri satarak kar edebileceğini düşünse de aslında uzun vadede ziyan edebilir. Bunu insanlara anlatarak ve somut örneklerle göstererek satış baskısı bir nebzede olsa baskılanabilir ve böylelikle piyasanın eğilimi Misli bir formda aşağı istikametli olmaz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir