FTX ve Alameda Adreslerinde Stablecoin Hareketliliği

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

FTX ve Alameda ile ilişikilendirilen üç farklı kripto adresinden, 69,4 milyon USDT transfer edildi. 

2022 yılında yaşadığı iflas sonrası kripto Nakit piyasasını derinden etkileyen FTX ve Alameda kaynaklı üç farklı adresten, 69,64 milyon USDT transfer edildi. Transfer edilen USDT’lerden 43 milyon USDT ise Coinbase, Binance ve Kraken’e aktarıldı. Bunların yanı sıra, yayımlanan blockchain datalarına nazaran, Coinbase Custody Wallet’a 75.94 milyon USDC aktarıldı. 

Fon Transferi Hakkında Spekülasyonlar Artıyor

FTX ve Alameda adreslerinden yapılan bu Aka fon transferi, gerisindeki nedenlere ait telaşları ve spekülasyonları artırdı.

Spekülasyonlara nazaran borsa, yatırımcılarına Muhtemel olduğunca Geri ödeme yapmak için bütün fonlarını topluyor. Coinbase, Binance ve Kraken’e yapılan bu Aka meblağlardaki Nakit transferi, FTX’in tasfiye sürecinin bir kesimi olarak yatırımcılarına Geri ödemeye yapmaya çalıştığını düşündürebilir. FTX ve kullanıcılarına ne olacağının şimdi aşikâr olmadığı bu süreçte, fon transferinin borsanın sıkıntılarını çözmek için yapılmış olması da beklenen.

FTX, 2022’nin Kasım ayında Alameda Research’ün 14,6 milyar dolarlık varlığının Aka bir kısmının, FTT token’dan oluştuğunun muahedesinden sonra iflas etti. Bu gelişmenin ortaya çıkmasının akabinde FTT yatırımcıları varlıklarını satmaya başladı ve üç gün içinde yaklaşık 6 milyar dolar para çekildi.

FTX, Alameda’ya yalnızca kendi fonlarından değil, tıpkı vakitte alıcı fonlarından da kredi sağlamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir