parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. FTX Sam Bankman-Fried’a 2,2 Milyar Dolar Ödedi 

FTX Sam Bankman-Fried’a 2,2 Milyar Dolar Ödedi 

admin admin -
24 0

FTX, Sam Bankman-Fried‘a 2,2 milyar dolar ve öteki kilit çalışanlara 1 milyar dolarlık ödemeler gerçekleştirdi.

FTX şirketinin yeni idaresi, iflas eden kripto Nakit borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’a Türlü kuruluşlar aracılığıyla 2,2 milyar dolar aktardığını söyledi. Şirket tarafından 15 Mart’ta yapılan açıklamada, Varlık ve Yükümlülükler Çizelgesi ve Mali İşler Beyannemesi’ne nazaran Bankman-Fried ve öbür kilit çalışanlara Yekün 3,2 milyar dolar ödendiği belirtildi.

Ödemeler Alameda Tarafından Yapıldı

Eski CEO Sam Bankman-Fried’dan sonra en Çok ödeme Meydan öteki şahıs Mühendislik Yöneticisi Nishad Singh oldu. FTX’in yeni idaresi, Singh’e 587 milyon dolar ödeme gerçekleştirdi. Nishad Singh, FTX’in çöküşündeki rolü nedeniyle dolandırıcılık ve komplo üzere suçlamaları kabul etmişti.

Yapılan bu ödemelerin, FTX’in çöküşüne Sebep olan Alameda Research’ten yapıldığı bildirildi. Paylaşılan bu ölçüler içerisine Bahamalar’daki lüks mülkler için harcanan 240 milyon dolar ya da hayır gayeli bağışlar iç edilmedi.

FTX şirketinin yeni CEO’su John J. Ray III, firmanın çöküşünü “kurumsal denetimlerin büsbütün başarısız olması ve sağlam finansal bilgilerin yokluğu” olarak tanımladı. John J.Ray III, FTX’in yeni CEO’luk vazifesine 11 Kasım 2022‘de başlamıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir