FTX Ekibinin Başarısızlığına İlişkin Rapor Yayınlandı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 10, 2023 Yorum Yok

Yeniden yapılanma süreçlerini yürüten FTX, evvelki Yönetim takımının neden başarısız olduğuna yönelik birinci raporunu yayınladı.

Kasım ayında iflas eden FTX, kripto sanayisinde yeni bir periyodun başlamasına da vesile oldu. Hukukî süreçlerin ve iflas davalarının ağır ilerlediği bugünlerde, FTX’in neden iflas ettiğine ve Yönetim grubunun neden başarısız olduğuna yönelik birinci rapor yayınlandı. Raporda dikkat çeken başlıklar yer alıyor.

FTX Raporu: Biricik Adam

FTX‘in iflas sürecini yöneten takım, evvelki Yönetim takımının yaptığı hataları ve yanlışları içeren bir rapor yayınladı.

Raporda, FTX’in neden başarısız olduğuna yönelik başlıklar yer alıyor. Başarısızlığın en Değerli nedenlerinden birisi olarak, Sam Bankman-Fried’ın bütün Değerli hususlarda nihayet kelamı söylemesi gösterildi.

Raporda, 31 Temmuz 2019 tarihinde yapılan merdiven altı bir sürece de yer verildi. Singh’in, raporda yer Meydan bu süreçte, Alameda’nın FTX’ten sınırsız ölçüde kripto varlığı çekmesine müsaade vermek için kod yapısını değiştirdiği belirtildi. Alameda’nın FTX’in yaşadığı tasfiyelerden kurtulması hedefiyle da Çeşitli atılımlar yapıldığı aktarıldı.

Ayrıca rapora nazaran, FTX’in alacaklılara yükümlülüğünün 12 milyar dolar olduğu Anlatım edildi. Mevzuyla ilgili görüşlerini paylaşan FTX’in İcra Konseyi Lideri John J. Ray III, şunları söyledi;

“11. Kısım sürecinin başından bu yana Laf verdiğimiz şeffaflık ruhu çerçevesinde birinci raporu yayınlıyoruz. Bu raporda, FTX Group’un para ve kripto varlıklarını korumak için kritik olan alanlarda Müsait denetimleri uygulamada başarısız olduğuna dair bulgularımızla ilgili detaylar sunuyoruz. FTX Group, Düzmece bir biçimde FTX Group’u Mesul bir halde yönettiğini sav eden, lakin aslında nezaret kurmaya yahut Müsait bir Denetim çerçevesi uygulamaya Fazla az İlgi gösteren Ufak bir Küme şahıs tarafından sıkı bir biçimde Denetim ediliyordu. FTX’in düşüşünde tesirli olan olayları gözden geçirmek ve alacaklılar için Mümkün olduğunca Çok bedeli tespit etmek ve Geri kazanmak için gayretlerimizi sürdürüyoruz.”

FTX’in çıkardığı bu çalışmaları, hukuk, tekrar yapılandırma, isimli muhasebe, siber güvenlik, bilgisayar mühendisliği, kriptografi, blockchain ve diğer uzmanlardan oluşan bir grup aracılığıyla gerçekleştirildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir