Fransa, Kripto Lisans Düzenlemelerini Elden Geçiriyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

Fransa Ulusal Meclisi, Mecbur kripto firması lisanslamasını oylamaya sunacak.

Fransız yetkililerin haftalardır Fransa’da daha sıkı bir kripto düzenlemesi davetinde bulunmasının akabinde, kripto firmalarına yönelik yeni bir düzenleme Salı akşamı ülkenin Ulusal Meclisi’nde oylamaya sunulacak. Şu anda Fransa’da kripto hizmetleri sunan şirketler, lisans almak yerine mali düzenleyici Kuruluş olan Finansal Piyasalar Kurumu‘na (AMF) kaydolmayı tercih ediyor. Şu anda 60 şirket listede yer alıyor; yani Fransız hükümeti onları profesyonel olarak ehil ve kara Nakit aklamayı tedbire maddelerine Müsait görüyor.

Fransa, Lisanslama Kurallarını Oylamaya Sunacak

Fransız Ulusal Meclisi, Salı günü, AB çapında kurallar (MiCA) yürürlüğe girmeden Evvel kripto firmalarının önümüzdeki Yıl sıkı bir lisanslama düzenlemesine uymaları gerekip gerekmeyeceğini tartışacak.

Fransız Senatör Hervé Maurey, birinci olarak kripto şirketlerinin bu yılın Ekim ayına kadar Mecbur bir lisans almasını önerdi. Şu anda isteğe bağlı olan ve elde edilmesi güç olan akreditasyonu Biricik bir şirket bile almadığı için bu Teklif kripto sanayisi tarafından soğuk karşılandı.

Maurey, AB maddelerini aktaran daha geniş bir Yasa tasarısına getirdiği bir değişikliğe eşlik eden metinde şunlara yer verdi:

“FTX’in nihayet iflası, Özellikle şirket rastgele bir düzenlemenin dışında aktiflik gösterdiğinde, kripto varlıklarına yapılan rastgele bir yatırımın tabiatında Mevcut olan riskleri öne çıkardı”

Ulusal Meclis, Maurey’in değişikliğine ek olarak öteki iki değişikliği de kıymetlendirecek. Biri lisanslama nihayet tarihini geriye çekerek şirketlere daha Çok Vakit tanıyacak, Öteki ise Mecbur lisansı daha Yalın bir kayıtla değiştirecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir