FBI, Harmony Saldırganlarını Doğruladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), şimal Kore ile kontaklı iki kümenin Harmony’nin hack’lenmesinden Mesul olduğunu doğruladı.

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, geçtiğimiz Yıl meydana gelen birçok akının gerisindeki esas failler oldu. Bu bilgisayar korsanları 2022 yılında yatırımcıların milyarlarca dolar pahasında fonlarını çaldı. Harmony de şimal Koreli korsanların saldırısına uğrayanlar ortasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Harmony’nin Horizon köprüsü 100 milyon dolarlık bir atağa uğradı. Failleriyle ilgili tezler daha Evvel gündeme gelmiş olsa da FBI tarafından birinci Sefer bir İzah yapıldı.

FBI, Harmony Bridge Saldırganlarını Buldu

FBI, şimal Kore ile irtibatlı iki hacker kümesinin Harmony Bridge’in 100 milyon dolarlık hack’lenmesinden Mesul olduğunu doğrulayan bir rapor yayınladı.

FBI raporunda, Üzücü şöhretli Lazarus Group ve APT38 isimli saldırganların, 13 Ocak’ta Ethereum (ETH) cinsinden 60 milyon dolar kıymetinde fon aklamak için Railgun isimli bir kapalılık protokolünü kullandıklarını belirtti. Ofis, bu fonların bir kısmının farklı kripto borsalarına gönderildiğini ve Bitcoin’e dönüştürüldüğünü kaydetti.

Geçtiğimiz Yıl boyunca, bu Cin çapraz zincir köprüleri Aka oranda istismara maruz kaldı ve bilgisayar korsanları için kolay bir gaye oldu. Geçtiğimiz Yıl zincirler ortası köprülere yapılan 13 farklı atakta 2 milyar dolardan Çok kıymette kripto Nakit çalındı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir