En İyi 5 Metaverse Coin’i

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

Metaverse coinleri, blockzincir tabanlı platformların, sanal kozmosları desteklemek hedefiyle piyasaya sürdüğü kripto Nakit üniteleridir. Bu coin’ler metaverse kozmosunun yani sanal gerçekliğin günlük hayata entegre olmasının akabinde tanınan yatırım araçları ortasında yer almaya devam etmektedir.

Gerçek dünyaya bir alternatif olarak düşünülen metaverse, Özellikle Facebook’un 2021 yılı sonunda ismini Meta olarak değiştirmesi ve metaverse yatırımlarını artırmasıyla teknoloji dünyasının gündemine oturdu.

Metaverse, en Yalın formda sanal dünyalar olarak tanımlanabilir. Fakat bu sanal dünyalar, insanların birbirleriyle ve Çeşitli hizmetlerle çevrimiçi olarak etkileşime girmesine İmkan tanır. Bu açıdan metaverse, gerçek dünyanın sanal alternatifi olarak düşünülebilir. Metaverse projelerinin gelişmesiyle birlikte Metaverse coin’leri ve Metaverse token’ları da oluşmaya başlamıştır.

Blokzincir tabanlı metaverse platformları, kurdukları bu sanal cihanları desteklemek için Türlü kripto Nakit ünitelerini piyasaya sürmektedirler. Metaverse platformları tarafından çıkarılan bu kripto Nakit üniteleri, metaverse coin’leri yahut metaverse token’ları olarak anılır.

Metaverse coin, öğelerin sahipliğini kullanıcılara veren NFT’ler başta olmak üzere ilgili platformdaki alım satım süreçlerinde kullanılabilir. Ayrıyeten birtakım metaverse coin’leri, yönetişim token’ı fonksiyonu görmektedir.

En Yeterli 5 Metaverse Coin

Metaverse coin’leri, sanal dünyada yer Meydan varlıklara sahip olmak, ödeme yapmak yahut oyunlar oynamak üzere süreçler için kullanılabilir. Tıpkı vakitte, sanal dünyada yer Meydan varlıklara yatırım yapmak isteyenler için de bir yatırım aracı olabilir. Mateverse coin’lerinin en önemli avantajları ise şu formda sıralanabilir:

  • Sanal dünyada ödemeler için kullanılabilir.
  • Sanal dünyada alınabilecek eserler ve hizmetler için kullanılabilir.
  • Sanal dünyada yer Meydan varlıklara sahip olmak için kullanılabilir.
  • Sanal dünyada yer Meydan oyunlar ve uygulamalar için kullanılabilir.
  • Değeri sanal dünyada yer Meydan varlıklar ve etkinliklerle bağlı olarak değişebilir.

Metaverse coin’lerle ilgili aktüel gelişmelerin takip edilebileceği Fazla sayıda internet sitesi mevcut. Bunlar ortasında muteber ve hakikat bilgi veren CoinGecko yer alıyor. CG, metaverse coin datalarını farklı bir kategori olarak listeliyor. Buna nazaran, piyasa bedeli açısından en düzgün sıralamaya sahip 5 metaverse coin şu halde listeleniyor:

1. Internet Computer (ICP)

Internet Computer (ICP), akıllı mukaveleler ve öbür merkezi olmayan uygulamaların web suratında çalışması için “sınırsız” bir ortam sağlamayı amaçlayan blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir ağdır. İsviçre merkezli kriptografi vakfı DFINITY tarafından başlatılan Internet Computer, Ethereum üzere öteki blok zinciri ağlarının ölçekleme sıkıntılarını potansiyel olarak çözebilecek Kıymetli altyapı yükseltmeleri sağlar.

ICP, akıllı mukavele ve bilgi hesaplamasını ölçeklendirmek, bunları web suratında çalıştırmak ile bilgileri inançlı, verimli bir halde işlemek ve depolamak için tasarlanmıştır. Geliştiricilerin de kullanmasını kolaylaştırmak için yazılım çerçeveleri oluşturmuştur. Internet Computer, token haline getirilmiş İnternet hizmetlerinde, destekleyici merkezi olmayan finansal sistemlerde ve hatta tahminen de klasik kurumsal sistemlerde ve web sitelerinde ihtilal yaratmayı amaçlamaktadır.

Dolaşımda 280 milyon adet ICP coin arzı mevcutken, toplamda ise 494 milyon adet ICP arzı vardır. Internet Computer token en yüksek ATH fiyatı 10 Mayıs 2021’de 700,65 USD olarak ölçülmüştür. ICP coin en düşük ATL fiyatı 19 Aralık 2022 tarihinde 3,40 USD’dir.

ICP satın alınabilecek borsalar ortasında Binance, Paribu, Bitexen, KuCoin, Coinbase Exchange, Kraken, Bitfinex, OKX, Bybit, Gate.io, Huobi yer almaktadır.

Internet Computer token şimdiki fiyatı şu haldedir:

Internet Computer (ICP)

5.84 $

2. Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS), blokzincir tabanlı, Pokemon’dan ilham alınarak Ethereum üzerine inşa edilmiş bir oyundur. Oyunun kahramanı olan Axie isimli hayvanların her biri de ERC-721 tabanlı NFT’dir. Her birinin oyunda kendi eşsiz kıymeti vardır. Direkt Öbür bir Axie ile değiştirilememektedir. Birçok form alabilen Axie’lerin 500’den Çok çeşidi mevcuttur. AXS, Axie Infinity oyunu için oluşturulan bir yönetişim token’ıdır. Oyuncular, Axie’ler için savaşabilir, eşya toplayabilir, yükseltebilir ve arazi tabanlı bir krallık kurabilmektedirler.

Tüm oyun datalarına ve Axie genetik datalarına üçüncü şahıslar kolay kolay erişilebilmektedir, bu da topluluk geliştiricilerinin Axie Infinity cihanında kendi araçlarını ve tecrübelerini oluşturmalarına İmkan tanımaktadır. Axie Infinity, kısmen oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blok zinciri tabanlı bir ticaret ve Cenk oyunu olarak tanımlanmaktadır.

Dolaşımda 110 milyon adet AXS coin arzı mevcuttur, toplamda ise 270 milyon adet Axie Infinity arzı vardır. AXS en yüksek ATH fiyatı 6 Kasım 2021 tarihinde 164,90 USD’dir. AXS en düşük ATL fiyatı 6 Kasım 2020’de 0,12 USD olarak kaydedilmiştir.

AXS coin’in yer aldığı borsalar ortasında Binance, BtcTurk, Paribu, OKX, Bybit, Kraken, Bitstamp bulunmaktadır.

Axie Infinity şimdiki fiyatı şu formdadır:

Axie Infinity (AXS)

12.28 $

3. Decentraland (MANA)

Decentraland, blockchain teknolojisine dayalı bir sanal dünya ve topluluktur. Kullanıcılar topraklar, sanat yapıtları ve Eşsiz Tokenlar (NFT) geliştirir ve bunlara sahip olur. Üyeler birebir vakitte platformun Merkeziyetsiz Otonom Tertibinde (DAO) iştirakçi da olur. Decentraland bir DAO olmasıyla topluluğuna projenin yönetişimine katılma gücü verir. Decentraland’in Lokal Nakit ünitesi MANA’dır ve bütün oyun içi varlıklar Ethereum blok zinciri üzerindedir.

MANA bir ERC-20 belirteci olduğundan, rastgele bir Ethereum uyumlu cüzdanda saklayabilirsiniz. İnançta kalmak için Trezor yahut Ledger üzere bir donanım cüzdanı kullanmak da diğer seçenekler ortasında yer almaktadır. Ayrıyeten Decentraland akıllı mukaveleleriyle etkileşim kurmak istiyorsanız, Metamask, MyEtherWallet yahut MyCrypto üzere cüzdanları tercih edebilirsiniz.

Dolaşımda 1,8 milyar adet Mana coin arzı varken, toplamda ise 2,1 milyar adet Mana arzı mevcuttur. Mana coin en yüksek ATH fiyatı 25 Kasım 2021’de 5,85 USD olarak kaydedilmiştir. Mana en düşük ATL fiyatı 31 Ekim 2017 tarihinde 0,009 USD’dir.

Decentraland satın alınabilecek kripto Nakit borsaları ortasında Binance, Paribu, BtcTurk, Coinbase Exchange, Kraken, KuCoin, BitFinex, Gemini, Bittrex yer almaktadır.

MANA coin aktüel fiyatı şu haldedir:

Decentraland (MANA)

0.722783 $

4. The Sandbox (SAND)

The Sandbox, 2011 yılında kurulmuş merkezi olmayan bir metaverse oyun projesidir. Pixowl şirketi tarafından oluşturulan The Sandbox projesinin ardındaki isimler, Arthur Madrid ve Sebastien Borget’tir. Blokzincir teknolojisini, oyun dünyasına entegre etmeyi amaçlayan The Sandbox, kullanıcılar tarafından yönetilen merkeziyetsiz bir sanal dünyadır. The Sandbox, kullanıcıların varlıkları ve oyun tecrübelerini oluşturabildiği, paylaşabildiği ve bundan Nakit kazanabildiği bir oyun ekosistemidir. Ayrıyeten Ethereum tabanlı bir meta data deposu olarak da tanımlanmaktadır.

Dolaşımda 1,6 milyar adet The Sandbox arzı vardır, toplamda ise 3 milyar adet SAND arzı mevcuttur. SAND coin en yüksek ATH fiyatı 25 Kasım 2021’de 8,40 USD’dir. Sandbox en düşük ATL fiyatı 4 Kasım 2020 tarihinde 0,02 olarak kaydedilmiştir.

SAND coin satın alınabilecek borsalar ortasında Binance, Paribu, Binance TR, BtcTurk, Gate.io, Kraken, Coinbase Exchange, Bitfinex yer almaktadır.

The Sandbox şimdiki fiyatı şu biçimdedir:

The Sandbox (SAND)

0.796418 $

5. Enjin Coin (ENJ)

ENJ, Enjin şirketinin kurucu ortağı olan, Vitek Radomski tarafından yaratılmıştır. Şirket 2009 yılında kurulmuş olsa da ENJ’nin çıkışı 2017 yılında, piyasaya sürülmesi ise 2018’de gerçekleşmiştir. ENJ, Ethereum altyapısıyla çalışan Enjin Network ağının bir eseridir.

Enjin, kullanıcılara web siteleri, oyun içi eserler ve bu eserleri takas edebilecekleri sanal mağazalar sunan toplumsal bir oyun platformudur. Enjin, oyun bölümündeki tecrübesini, blokzinciri ile birleştirerek yazılım geliştiriciler ve oyuncular için eşsiz bir tecrübe sunmayı amaçlamaktadır.

Toplamda 1 milyar adet Enjin coin arzı mevcuttur ve Yekün arzın tamamı dolaşımdadır. ENJ en yüksek ATH fiyatı 25 Kasım 2021 tarihinde 4,82 USD’dir. ENJ en düşük ATL fiyatı ise 12 Kasım 2017’de 0,01 USD olarak kaydedilmiştir.

ENJ coin’in yer aldığı borsalar ortasında Binance, BtcTurk, Paribu, Kraken, Bitfinex, KuCoin, Bitstamp, Bithumb bulunmaktadır.

Enjin Coin yeni fiyatı şu haldedir:

Enjin Coin (ENJ)

0.440120 $

Veriler ve kripto varlıklar CoinGecko’nun ilgili kategorisindeki piyasa bedeli açısından en düzgün sıralamaya sahip olanlar ortasından derlenmiştir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir