Amerikan Bankaları Dijital Cüzdan Başlatıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 24, 2023 Yorum Yok

Amerika’nın en Aka bankaları olarak tabir edilen; JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo üzere bankalar ortak bir dijital cüzdan çıkarma hazırlığında.

Kripto Nakit piyasalarının yükselişe geçmesi, düzenleme ve denetleme bahislerini da gündeme getirdi. Artan tartışmalar ortasında, bir diğer atak de Amerika’nın en Aka bankalarından geldi. JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo ve birçok banka, dijital varlıklar konusunda adımlarını hızlandırdı. Apple Pay ve PayPal taraflarına rakip olmak isteyen bankalar, Zelle yardımıyla bir dijital cüzdan oluşturma hazırlığındalar.

Amerikan Bankaları Dijital Cüzdan Çıkarıyor

Amerika’nın dev bankaları, ödeme devleri Apple Pay ve PayPal’ın pazar hissesinden nasiplenmek istiyor. Bankalar, ortaklaşa bir dijital cüzdan oluşturmak gayesiyle harekete geçti.

Ortak devinim eden bankalar; JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo, Capital one Financial, Us Bancorp, PNC Finansal Hizmetler Kümesi ve Truist Financial oldu.

Cüzdanın oluşumunda Nakit transferleri hizmeti sunan Zelle’den yardım istenildi. Bu cüzdanın hayata geçirilmesiyle, bankaların dijital varlıklar alanındaki teşebbüslerine bir yenisi eklenecek. Yapılan haberlere nazaran, bankaların dijital cüzdanı 2023’ün ikinci yarısında çıkabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir