Florida Valisi, Kripto Konusunda Açıklamalar Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 05, 2023 Yorum Yok

Florida Valisi Ron DeSantis, ABD lideri Joe Biden’ın kriptodan kurtulmak istediğini söyledi.

Kripto konusunda açıklamalarıyla gündeme gelen Florida valisi yeni kelamlar söyledi. Vali, Joe Biden’ın kriptoya olan nazar açısı hakkında bilgiler verdi.

Florida Valisi’nden Tezli Biden Açıklaması

Gelecek yılki seçimlerde mümkün bir reis adayı olan Florida Valisi Ron DeSantis, ‘kriptodan kurtulmak isteyen’ beşerler olduğunu argüman etti. DeSantis bu hafta eyalette merkez bankası dijital Nakit ünitelerini (CBDC) yasaklama yasasının yol kat ettiğini söyledi.

Florida Valisi Ron DeSantis, Sunshine eyaletinin yakında rastgele bir merkez bankası dijital Nakit ünitesine (CBDC) karşı harekete geçeceğini ve milletvekillerinin “önümüzdeki birkaç hafta” içinde masasında olabilecek maddelerle ilerlediğini söyledi.

DeSantis 2 Mayıs’ta düzenlediği basın toplantısında “Florida, merkez bankası dijital Nakit ünitesi (CBDC) fikrini reddediyor” dedi.

Gelecek yılki seçimlerde mümkün bir reis adayı olarak geniş çapta kabul gören DeSantis, daha Evvel reis Joe Biden’ı teknolojiyi “gözetim ve kontrol” için gözetlemekle suçlamıştı. Eyalette merkezi dijital Nakit ünitelerini yasaklayacak maddeyi birinci olarak Mart ayında duyurulmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir