parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. First Republic Bank, 30 Milyar Dolarlık Mevduat Aldı

First Republic Bank, 30 Milyar Dolarlık Mevduat Aldı

admin admin -
27 0

Son bankacılık krizlerinde öne çıkan ABD merkezli First Republic Bank, 11 Aka bankadan 30 milyar dolarlık bir mevduat aldı.

ABD’de ortaya çıkan bankacılık krizi, ABD Hazine Bakanlığı, ABD Merkez Bankası (Fed) ve ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından kapsamlı bir formda yürütülüyor. ABD’nin bu üç kurumu, First Republic Bank‘ın 11 Aka bankadan 30 milyar dolarlık bir mevduat aldığını bildirdi.

Adı bankacılık krizinde sık sık geçen First Republic Bank, birçok kuvvetli bankadan aldığı mevduat ile birlikte, problemli işleyişini çözmeye odaklandı.

ABD’li Bankalar, First Republic Bank’a El Uzattı

ABD‘deki bankacılık krizlerinin içerisinde yer Meydan First Republic Bank‘a yarım eli uzatıldı. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FDIC Lideri Martin Gruenberg ve Fed Lideri Jerome Powell, bahisle ilgili ortak bir açıklamada bulundu.

Yapılan ortak açıklamada, 11 bankanın First Republic Bank‘a kuvvetli bir mevduat sağlayacağı aktarıldı. Açıklamada, “Bir Küme Aka bankanın bu takviye gösterisi memnuniyetle karşılanıyor.” denildi.

ABD‘deki bankacılık krizlerinin etkisiyle yüzde 30‘un üzerinde bir Üleş pahası kaybeden First Republic Bank, Aka bankalardan gelen 30 milyar dolarlık mevduat takviyesiyle Bir arada yine yükselişe geçti.

ABD basınında yer Meydan haberlere nazaran, First Republic Bank‘a mevduat sağlayacak bankalar ortasında, JPMorgan, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs ve Morgan Stanley‘in de olduğu Anlatım edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir