Bitcoin Madencilik Şirketi Marathon’un Gelirleri Düşüyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 17, 2023 Yorum Yok

Madencilik şirketlerinden Olumsuz haberler gelmeye devam ediyor, Marathon dördüncü çeyrek gelirlerinin yüzde 60’a yakın düştüğünü yayınladı.

Kripto dalının Bina taşlarından olan madencilik bölümüne geçmiş vakitte vurulan darberlerin tesiri hala devam ediyor. BTC madenci şirketi Marathon, yayınladığı raporlar doğrultusunda. 4.çeyrek gelirlerinin yüzde 58 düşüş ile 28.4 milyon dolar olduğunu belirtti. Marathon Digital Holdings’in yaptığı açıklama, kripto madenciliğinin giderek zayıfladığına dair bir data olabilir. Dev madencilik şirketinin 4.çeyrek gelir beklentisi “38.4 milyon dolardı“. Beklenen pahanın Fazla çok altında gelen bilgi, şirketin tehlike çanlarını çalıyor olabilir. Ayrıyeten şirket, geçtiğimiz ay “kazanç toplantısını” erteleyerek dijital varlıkların değer kaybına yönelik muhasebe yanılgılarına değindi. Marathon, dijital varlıkların hesap yanılgılarına yönelik istikbal raporu da erteledi.

Madencilik Şirketleri Yara Almaya Devam Ediyor

Kripto piyasası için Kıymetli bir yere sahip olan “madencilik” faaliyetleri, giderek zayıflıyor. Geçmiş süreçlere bakıldığında kripto madenciliğine dayalı birçok Olumlu datalar dikkat çekiyor. Madencilik faaliyetlerinin giderek maliyetli hale gelmesi ve BTC’nin fiyat olarak kesime kâfi olmaması, olumsuz verileri giderek artırıyor.

Madencilik faaliyetleri yürüten şirketlerin “gelir raporları” inanılmaz oranda dikkat çekiyor. Ancak BTC’nin öncülüğünde kripto pazarının güzelleşmesi, madencilik çalışmalarını tekrardan iyi hale getirebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir