FBI, Play to Earn İstismarcılarına Karşı Uyarıda Bulundu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 13, 2023 Yorum Yok

FBI, kripto sanayisinin tanınan bölümü olan Play to Earn’de (P2E), kripto çalma teşebbüslerinde bulunan dolandırıcılara karşı ihtarda bulundu.

Geçtiğimiz gün FBI, kripto sanayisine ve kripto yatırımcılarına yönelik bir İkaz bildiriminde bulundu. FBI tarafından yayınlanan ikazda, milyonlarca dolarlık kripto Nakit ünitesini çalmak maksadıyla, Düzmece oyun uygulamaları oluşturan suçlulara karşı açıklamalar yapıldı.

FBI, Kripto Yatırımcılarını Uyarıyor

Son vakitlerin en tanınan kripto dallarından birisi olan Play to Earn (P2E), yaşanan birçok sorunlar nedeniyle yavaş yavaş tesirini kaybetmeye başlamıştı. Bu olaylardan en kıymetlisi, Çin pazarında STEPN (GMT) projesinin yasaklanması oldu.

Hızlı bir büyüme ve akabinde Aka bir çöküş yaşayan P2E, dolandırıcılık konusunda da sık kullanılan usullerden birisi olmaya başladı. Birçok dolandırıcı, Düzmece oyunlar ile P2E kategorisinde olduklarını öne sürüyor, böylece gelen yatırımcıların milyonlarca dolarlık varlıklarını çalıyor.

Bu mevzuya değinen FBI, bildirisinde hatalıların P2E uygulamalarını oyunculara finansal teşvikler sunan oyunlar olarak tanıtıyor. Ayrıyeten bildiride, hatalıların oyunların sunduğu finansal teşvikleri kullanarak, kurbanlarının varlıklarını çaldıklarından bahsedildi.

Yatırımcıların korunmasını ve Önlem almasını isteyen FBI, bu üslup dolandırıcılık durumlarında, Laf konusu aktörlerin kendilerine bildirilmesini talep etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir