Ethereum’da (ETH) İşler Sarpa Sardı

Altcoinler May 12, 2023 Yorum Yok

Ethereum (ETH), nihayet günlerde peş peşe gelen Olumsuz File aktivitelerinin ve Bitcoin düşüşünün tesiriyle bir buçuk ay evvelki noktaya döndü.

Kripto Nakit piyasasının kan kaybettiği bugünlerde, Ethereum tarafında işlerin yolunda gitmediği görülüyor. Pepe ile başlayan memecoin furyası, Ethereum File aktivitelerine epey fayda sağlamıştı. Lakin nihayet periyotlarda, Ethereum‘da yaşanan aksilikler fiyat tarafına da yansıdı.

ETH, 29 Mart tarihindeki fiyat noktasının da altına düşerek, 1.750 dolar düzeyine kadar geriledi. Düşüş istikametli ilerleyiş, Özellikle Pepe’nin de akıbetini etkilemeye devam ediyor.

Ethereum’da (ETH) Neler Oluyor?

Dün akşam saatlerinde, Ethereum (ETH) ağının 25 dakika boyunca sekteye uğradığı görüldü. Ethereum mainnet süreçleri, bu müddet içerisinde tam olarak onaylanamadı. Blockchain datalarına bakıldığında, bu 25 dakika boyunca blok üretiminin devam ettiği fakat onaylama sürecinde ezalar yaşandığı görüldü.

Bu durumun Ethereum üzerindeki Olumsuz tesirlerinin farkında olan geliştiriciler, süratlice tepki aldılar. Ethereum geliştiricileri, sıkıntıya neyin Sebep olduğunu araştırdıklarını ve tahlil sağlayacaklarını belirttiler.

Ethereum ağında ortaya çıkan Pepe tarafında yaşanan Nakit çıkışları da Ethereum ağını etkiledi. Memecoin‘lerin furya haline geldiği periyotta, Ethereum ağı en faal kullanılan bir blockchain olmuştu. Lakin File aktivitesi, nihayet devirde düşüş taraflı devinim ediyor.

Ayrıca, Ethereum ağında MEV botlarının milyonlarca dolar kazanması ve Daimi süreçlerin içerisinde olması da tartışılan mevzular ortasında yer aldı. Ethereum ağı, yüksek süreç fiyatlarıyla karşı karşıya kaldı ve yatırımcıların uzaklaşmasına yol açtı.

Tüm bu süreçlerin ortasında, Vitalik Buterin‘in ETH’lerini taşıması da dikkat çekti. Lookonchain‘in ortaya çıkardığı bilgiler, binlerce kullanıcıdan ağır İlgi gördü. Ayrıyeten kripto piyasası, Bitcoin’in yaşadığı kuvvetli düşüşe eşlik etmeye devam ediyor. Bitcoin’in düşüşünü Ethereum’un da takip ettiği görüldü.

Ethereum’un File aktiviteleri ve ETH’nin mart ayındaki fiyatlarına hakikat düşüş yaşaması dikkat çekiyor. Tanınan kripto para, dayanak düzeylerine inmeye başladı. ETH’nin düşüş trendini sürdürmesi halinde, önünde 1.705 dolar düzeyinde yer Meydan bir takviye bölgesi bulunuyor. Bu takviyenin de kaybedilmesi halinde düşüş 1.660 dolar düzeylerine kadar gerçekleşebilir. nihayet olarak bu takviyenin kırılması da ETH fiyatını 1.514 dolar düzeyine kadar çekebilir.

ETH’nin yükselişe geçmesi halinde, 1.845 dolar düzeyi kuvvetli bir direnç olarak öne çıkıyor. Bu noktanın aşılması, ETH fiyatını 1.900 dolara kadar taşıyabilir.

Tüm bu süreçler, piyasanın durumuna ve Bitcoin tarafında yaşanan süreçlere nazaran farklılık gösterebilir. Potansiyel olarak kripto piyasası, bünyesinde birçok riski barındırıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir