JPMorgan CEO’su FED’in Düzenlemelerini Eleştirdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 12, 2023 Yorum Yok

JPMorgan CEO’su, FED’in bankalar için daha Çok düzenleme yapmak yerine bankacılık krizini düzeltmeye odaklanması gerektiğini söyledi.

Kısa bir mühlet Evvel iflas eden First Republic Bank’ı devralan JPMorgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon, Federal Rezerv’in çok düzenlemelerle kriz moduna girmesi halinde Birleşik Devletler Bankalarını daha Çok sorunun beklediğine inanıyor. Jamie Dimon, 11 Mayıs’ta Bloomberg televizyonuna verdiği demeçte, Federal Rezerv’in daha Çok düzenleme yapmanın ötesinde proaktif tedbirler almamasının bankalar için durumun daha da berbata gideceğine inandığını söyledi.

Dimon, Gerilim Testlerinin Aktifliğini Sorguladı

Jamie Dimon, bunun bir kontrol sorunu olduğunu ve denetçilerin çoklukla düzenlemelere uyup uymadıklarına odaklandıkları için suçlanması gereken bireylerin banka CEO’ları ve Yönetim heyeti üyeleri olduğunu söyledi.

Ancak CEO, Federal Rezerv’in aslında 200.000 sayfa uzunluğunda olan gerilim testine daha Çok düzenleme eklemenin var bankacılık krizine tahlil olmadığına inanıyor. Daha Çok düzenlemenin bankaların Amel yapmasını zorlaştırdığını savunan Dimon: “Bu cemiyet bankalarının kimilerinde artık kredi memurlarından daha Çok Ahenk vazifelisi var” dedi.

Bunun yerine, düzenlemeleri değiştirirken bütüncül bir yaklaşım benimsenmesini önererek şunları söyledi: “Pek Fazla açıdan kuralları karıştırmak gerekir. Likiditeyi değiştirecekseniz sermayeyi değiştirmeyebilirsiniz. Sermayeyi değiştirecekseniz, likiditeyi değiştirmeyebilirsiniz.”

Ayrıca, büsbütün Biricik bir gerilim testine odaklanan şirketlerin, her Vakit tekrarlanan tarihî olaylar üzere problemleri gözden kaçırabileceği için gerilim testlerinin aktifliğini sorguladı.

Dimon, Federal Rezerv’in bankacılık kesiminde ortaya çıkan problemleri hiçbir Vakit görmediğini öne sürerek, bankacılık krizini Biricik bir FED liderinin bile varsayım etmediğini belirtti.

Bu, nihayet vakitlerde bir JPMorgan yöneticisinin bankacılık düzenlemeleriyle ilgili sıkıntıları lisana getirdiği birinci Hadise değil. JP Morgan Varlık Yönetimi’nin baş yatırım yetkikisi Bob Michele, 27 Nisan’da Bloomberg televizyonuna verdiği röportajda First Republic Bank’ın likidite problemlerinin asla yaşanmaması gerektiğini, çünkü bankacılığın gezegendeki en ağır halde düzenlenmiş kapitalize bölüm olduğunu Anlatım etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir