Binance US, CZ’nin Hissesini Azaltmanın Yollarını Arıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 12, 2023 Yorum Yok

Binance Us ve kurucusu Changpeng Zhao’nun (CZ), geçtiğimiz Yıl ABD federal düzenleyicilerinden gelen Misli incelemelerin akabinde firmadaki payını azaltmanın yollarını aradığı bildirildi. 

The Information’ın bahse aşina bireylere dayandırdığı 11 Mayıs tarihli bir rapora nazaran, Binance US’in çoğunluk sahibi olan CZ’nin geçen yazdan bu yana ABD merkezli borsadaki payını azaltmaya çalıştığı belirtiliyor. Binance ve Changpeng Zhao, geçtiğimiz Yıl Amerika Birleşik Devletleri federal düzenleyicilerinin ağır incelemelerine maruz kaldı. 

SEC Yaptırımları, Aka Borsaları Denizaşırı Ülkelere Kaçırıyor

Mart ayında, Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu, Binance ve Changpeng Zhao’ya Düzmece bir Ahenk programı ile yasadışı bir borsa olduğunu tez ettiği şirketi işlettikleri için dava açtı. Firma, ticari çıkarları için hesaplanmış bir düzenleyici arbitraj stratejisi uygularken, ABD maddelerinden kasıtlı olarak kaçmakla suçlandı.

Davaya Karşılık olarak Binance: “Risk ve uyumluluk için sağlam bir üç savunma sınırı yaklaşımı uyguladık” diyerek mevzuata uygunluk savında bulundu. O vakitten beri, Binance Us işverenlerinin CZ’nin payını ve şirket üzerindeki tesirini azaltmanın yollarını aradıkları ve CZ çoğunluk sahibi olarak kaldığı sürece muhakkak düzenleyici lisansları alamayacaklarından telaş ettikleri bildiriliyor. 

Şubat ayında SEC, Binance’in stablecoin’i BUSD’u çıkaran Paxos’a dava açarak basımın sona ermesine neden oldu. Bu ortada düzenleyici kurum, iflas eden kripto kredi firması Voyager Digital’e ilişkin varlıklar için Binance Us teklifinin onaylanmasını engelledi. 

Görünüşe nazaran taşınır Değerler ve Borsa Kurulu, Amerikan merkezli kripto borsalarını bankalar ve borsa aracı kurumlarıyla birebir sıkı düzenlemelere tabi tutmak için Özellikle gaye alıyor. Sonuç olarak Coinbase, Gemini, Ripple ve Galaxy Digital üzere Aka oyuncular, SEC’nin nihayet yaptırımlarının akabinde denizaşırı ülkelere taşınmayı düşünenler ortasında yer alarak ABD’den kaçışa başladı.

Kraken ve Bittrex üzere öteki Aka borsalar, kriptoya karşı Cenk devam ederken Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hizmetlerini büsbütün ya da kısmen durdurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir