Ethereum Tabanlı Aragon, Güvenlik Önlemlerine Odaklandı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Ethereum (ETH) tabanlı DAO platformu Aragon, nihayet vakitlerde yaşanan FTX olaylarını dikkate alarak Emniyet tedbirlerini artırdı.

Kripto sanayisinde toparlanma ve yine yapılanma süreci başladı. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan FTX olayları, bütün kesimi derin etkiledi. Dünyanın en Aka ikinci kripto Nakit borsası olarak tabir edilen bir şirketin çökmesi, bütün dalı ayağa kaldırdı. FTX iflasının akabinde, birçok şirket iflas ve likidite kasvetleri çekmeye başladı. Yavaş yavaş tesirini yitiren olayların akabinde, kripto projeleri yeni tedbirler almaya başladı. Bunlardan birisi olan Aragon, hazinesini güçlendirmeye başladı.

DAO Platformu Aragon, Emniyet Çalışmalarına Hız Verdi

FTX olaylarının akabinde harekete geçen DAO platformu Aragon, hazinesindeki Ethereum (ETH) varlıklarını artırdı.

Aragon, çalkantılı kripto piyasasının ortasında Emniyet tedbirleri maksadıyla hazinesine 20 milyon dolarlık ETH ekledi. Tanınan proje, ETH için 10 milyon dolarlık USDC ve 10 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) takas etti. Datalara nazaran, Aragon’un 153 milyon dolarlık hazinesinin yüzde 42‘sini ETH oluşturuyor.

Kullanıcılarına DAO oluşturma ve yönetme imkanı sunan proje, Emniyet kasasını nihayet vakitlerde güçlendirmeye çalışıyor. Platformdan gelen açıklamada, “Hazinemizin daha fazlasını ETH, DAI ve BTC’ye taşımak, Kötü Yönetim yahut merkezi güçlerin müdahalesi riski taşıyan varlıklara maruz kalmamızı azaltarak güvenliğimizi ve sansür direncimizi artırıyor” denildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir