ABD Kongre Üyesi, Gary Gensler’in Stratejisinden Endişeli

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC Başkanı Gary Gensler tarafından uygulanan kripto nezaret stratejisi hakkındaki kaygılarını lisana getirdi.

Kripto sanayisinde yaşanan Aka çöküşler ve iflaslar, gündemdeki yerini koruyor. Celsius, Voyager, Terra ve nihayet olarak FTX, kripto piyasasının çökmesine neden oldular. Aka kripto şirketleri olarak kabul edilen bu projeler, milyarlarca doların buharlaşmasına eden oldular. Kripto paraların benimsendiği ve önemsendiği bu devirde, yaşanan olaylar soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Global çapta konuşulan en Değerli mevzu, düzenlemelerin ve denetlemelerin artması gerektiği oldu. bütün bu süreçlerin ortasında Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC Lideri Gary Gensler’in tutumu hakkındaki tasalarını lisana getirdi.

ABD Kongre Üyesi, Gary Gensler’i Amaç Aldı

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, SEC Lideri Gary Gensler’in kripto kontrolüne yönelik Fark gözetmeyen ve tutarsız yaklaşımını amaç aldı.

Düzenlemeler ve denetlemeler yatırımcıları Üzücü aktörlerden müdafaayı amaçlarken, nihayet zamanlardaki olaylar dikkat çekti. ABD’nin SEC tarafı, bütün bu yükü üstlendiği halde net bir deva bulunamadı. Emmer, SEC’in yaklaşımından bu nedenle endişeleniyor.

Emmer, FTX ve öbür çöküşleri dikkate alarak SEC’in bazı şeyleri gözden kaçırdığını belirtti. Telaşının sebebi olarak bunu gösterdi. Ayrıyeten Emmer, Kongre’nin SEC’in gözetimi hakkındaki detayları öyküler yoluyla öğrenmek zorunda kalmasına da değindi.

Son olarak Emmer, Gary Gensler’in halka Aleni sözünü merakla beklediğini aktardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir