parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Eski Belçika Maliye Bakanı: Kripto Yasağı Gelmeli

Eski Belçika Maliye Bakanı: Kripto Yasağı Gelmeli

admin admin -
27 0

Belçika eski Maliye Bakanı Johan Van Overtveldt, bankacılık krizinin akabinde kripto yasağı davetinde bulundu. 

Avrupa Parlementosu üyesi ve Belçika eski Maliye Bakanı Johan Van Overtveldt, 17 Mart tarihli Twitter paylaşımında, kriptoların yasaklanması gerektiğini söyledi. 64 milletvekilinden oluşan kümenin iktisat sözcüsü olan Van Overtveldt, Avrupa Parlamentosu için dönüm noktası niteliğindeki kripto lisans kurallarını tartışmaya hazırlanırken bu yorumlarda bulundu. 

Maliye Bakanı Overtveldt, Kripto Yasağını Savundu

Belçika eski Maliye Bakanı Johan Van Overtveldt’in attığı tweet gönderisinde şu tabirlere yer verildi: “Mevcut bankacılık düzensizliğinden çıkarılması gereken bir Öbür ders, kripto Nakit ünitelerine sert bir yasak getirin.” Overtveldt paylaşımının devamında ise varlıkların ekonomik ya da toplumsal kıymeti olmayan spekülasyonlardan ibaret olduğunu belirtti. 

Kripto dostu Silvergate ve Silicon Valley Bank kaynaklı bankacılık krizi Avrupa piyasalarına sıçramışken Overtveldt: “Bir hükümet uyuşturucuları yasaklıyorsa, kriptoyu da yasaklamalıdır” sözlerini kullandı.

Van Overtveldt, Parlamento’daki en Aka beşinci siyasi Küme olan sağcı Avrupa Muhafazakarları ve Rerformcuları’nı Ekonomik ve Nakdî İşler Komitesi’nde temsil ediyor. Overtveldt, 2014-2018 yılları ortasında Belçika’nın Maliye Bakanı olarak vazife almıştı.

Avrupa Parlamentosu’nun dijital cüzdan sağlayıcıları ve borsalar için düzenleyici bir çerçeve sunacağı Kripto Varlık Piyasaları düzenlemesinin önümüzdeki ay oylanması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir