En İyi 5 Web3 Coin’i

Altcoinler Mar 16, 2023 Yorum Yok

Web3 coinleri, internette akıllı kontratlar üzerinde çalışan blokzincir projelerini, garanti altına Meydan kripto Nakit üniteleridir. Merkezi olmayan kripto Nakit borsaları üzerinden bu coinleri satın almak mümkündür. Ayrıyeten Binance ve Coinbase üzere tanınan borsalarda da bulunabilir.

Web3, internet kullanıcılarına bilgileri üzerinde daha Çok Denetim sağlarken, web3 coinleri kullanıcıların internetin bir kesimine sahip olmalarına müsaade verir. Piyasaya akın eden yüzlerce web3 coinleri ile birçok kişisel yatırımcı hesabı yanlış projelere yatırım yapmaktan ziyan görmektedir. Münasebetiyle yatırım yapmadan dikkat edilmesi gereken birtakım konular mevcuttur:

  • Piyasa Pahası: Piyasa kıymeti ne kadar Ufak olursa, projenin bedelinin artması için o kadar Çok potansiyel vardır. Hali hazırda Fazla Aka bir piyasa kıymetine sahip olan projeler çoğunlukla fiyat olarak kabul edilir yahut çok kıymetlenir ve bu nedenle bir düzeltme yapılması gerekir.
  • Teknik İnceleme: Bu, projenin ardındaki konsepti ve fikrin gerçek hayatta uygulanmasını gösteren resmi bir dokümandır. Kağıt, projenin vizyonunu taşır, böylelikle bir projenin potansiyel kıymetini değerlendirebilirsiniz.
  • Fiyat Geçmişi: Bir projenin fiyat geçmişi, geleceğini kestirim etmek için kullanılabilir. Fiyat yüzde 80’den Çok düştüyse ve ayı dönemi değilse vazifeler muhtemelen ölmüştür.
  • Ticaret Hacmi ve Likidite: Daha yüksek bir ticaret hacmi, projenin yeterli bir yatırım olduğunu gösterir. Düşük süreç hacmi, yatırımcıların projeye olan itimat eksikliğini gösterirken, Aka süreç hacmi sağlıklı bir projeyi gösterir.
  • Dolaşımdaki Arz-Toplam Arz: Bir projenin dolanımdaki arzı, Yekün arzına kıyasla küçükse, gelecekte bir kripto varlığının fiyatına ziyan verebilecek seyrelme riski vardır.

En Yeterli Web3 Coinleri

Kripto Nakit piyasasını izleyebileceğiniz birçok web sitesi mevcut. En Fazla bilinenlerinden biri ise CoinMarketCap. Web 3.0 bahislerinde aktiflik gösteren varlıkları farklı bir kategori olarak listeliyor. Piyasa kıymetine nazaran en âlâ sıralamaya sahip web3 coinleri ve projeleri şu halde listeleniyor:

1. Polkadot (DOT)

Polkadot, kullanıcıların kendi bilgisayarları üzerinden blokzincir platformlarını çalıştırmak için oluşturulan yazılımdır. Kriptopara ve DeFi ekosistemini büyütmeyi amaçlayan Polkadot için öbür örnekler Ethereum (ETH), Cosmos (ATOM) ve EOSIO (EOS) verilebilir. DOT token sahipleri, ağdaki değişiklikleri önerme ve onaylama yetkisine sahiplerdir.

DOT coin arzı 1,2 milyar adettir, piyasa kıymeti ise 7.2 milyar dolardır. DOT en yüksek ATH fiyatı 4 Kasım 2021’de 54,98 USD olarak kaydedilmiştir. DOT coin en düşük ATL düzeyi 20 Ağustos 2020 tarihinde 2,70 USD’dir.

Polkadot şimdiki fiyatı şu haldedir:

Polkadot (DOT)

6.10 $

2. Chainlink (LINK)

Chainlink, gerçek dünya uygulamalarına, bilgilerine ve bir API’ye bağlanabilen, merkeziyetsiz Blockchain Oracle (uzman) platformudur. Chainlink başlangıçta SmartContract olarak isimlendirildi ve Blockchain ile eski sistemler ortasındaki boşluğu doldurmayı amaçlıyor. Zincir sürece bir Servis Düzeyi Anlaşması’nda (SLA) belirtilen parametrelerle akıllı kontratlara sahip. Oracle bilgileri müdehaleleri önlemek için toparlar, doğrular, File üzerine kaydeder ve Chainlink’in Mahallî Ethereum token’ı LINK ile ödüllendirme yapar. En değerlisi ise bu dataların akıllı kontratlarda kullanılmasını sağlar.

Chainlink’in anne odak noktası akıllı kontratlarla çalışmaktır. Chainlink, akıllı mukaveleye bağlanmak istediğiniz rastgele bir harici API’ye erişim sağlar. Böylece rastgele bir ödeme sistemine yahut bankacılık ağına bir mukavele yoluyla ödeme yapmak mümkündür.

LINK arzı 6,7 milyon adettir, piyasa kıymeti ise 269 milyon dolardır. LINK coin en yüksek ATH fiyatı 1 Nisan 2021’de 345,88 dolardır. LINK en düşük ATL düzeyi 26 Aralık 2018 tarihinde 1,05 USD olarak kaydedilmiştir.

Chainlink yeni fiyatı şu formdadır:

Chainlink (LINK)

6.67 $

3. Filecoin (FIL)

Filecoin, inançlı ve muteber bir depolama ve kurtarma ağının oluşturulmasını teşvik etmek için Mahallî kripto Nakit ünitesi olan FIL’i kullanan merkeziyetsiz bir bilgi depolama ağıdır. Kullanıcılar, evraklarını ağı kolaylaştırmaktan Mesul bilgisayarlar olan depolama madencilerinde depolamak için FIL öderler. Bu sistem klâsik yedeklemelerle uğraşmanın şiddetli kurulumuyla uğraşmaktan kaçınmak isteyenler yahut hükümet sansürlerini atlatmak isteyenler tarafından kullanılabilir.

Filecoin, evrakların Vakit içinde emniyetli bir halde depolanmasını sağlamak için yerleşik ekonomik teşviklerle belgeleri depolayan zincirler ortası (peer-to-peer) bir ağdır.

FIL arzı 410 milyon adettir, piyasa bedeli ise 2.3 milyar dolardır. Filecoin yeni fiyatı şu formdadır:

Filecoin (FIL)

5.87 $

4. Internet Computer (ICP)

Internet Computer (ICP), akıllı mukaveleler ve öteki merkezi olmayan uygulamaların web suratında çalışması için “sınırsız” bir ortam sağlamayı amaçlayan blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir ağdır. İsviçre merkezli kriptografi vakfı DFINITY tarafından başlatılan Internet Computer, Ethereum üzere diğer blok zinciri ağlarının ölçekleme problemlerini potansiyel olarak çözebilecek Kıymetli altyapı yükseltmeleri sağlar.

DFINITY’nin site savunucuları olan Internet Computer’ı kullanarak geliştiriciler, zincir üzerinde sıkıntısız bir biçimde çalışan toplu pazar tokenize toplumsal medya platformlarından, bütün DeFi ekosistemlerinden ve hatta Ethereum tabanlı dApp’lerden her şeyi oluşturabilirler.

Internet Computer arzı 300 milyon adettir, piyasa pahası ise 1,5 milyar dolardır.

ICP coin en yüksek ATH fiyatı 10 Mayıs 2021’de 700,65 dolardır. ICP en düşük ATl düzeyi 19 Aralık 2019 tarihinde 3,40 USD olarak kaydedilmiştir.

Internet Computer şimdiki fiyatı şu haldedir:

Internet Computer (ICP)

5.24 $

5. The Graph (GRT)

The Graph, Ethereum ve IPFS üzere ağlar için bilgi sorgulamak için bir indeksleme protokolüdür. Sembolu GRT olan The Graph Coin, üç Cerrah ve tüketici ortasındaki işi koordine etmek için Gerekli olan ağın Lokal token’ıdır. The Graph, direkt sorgulanması güç olan bilgileri sorgulamayı Mümkün kılmaktadır. Bilgi erişimini kolaylaştırmak için Türlü blok zinciri uygulamalarından data toplamak, işlemek ve depolamak için kullanılan Aleni kaynaklı bir yazılımdır.

Ethereum blok zincirinde başlatılan protokolün gayesi geliştiricilere Yardımcı olmaktadır. Platform, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamaların (dApp) verimliliğini artırmasına Yardımcı olmayı hedeflemektedir. Ağa hizmet sağlayan ve dizin oluşturucu olarak da tanımlanan The Graph kullanıcıları, dataların işlenmesine Yardımcı olmaktadır. Ayrıyeten kullanıcılar, bilgilerin uygulamalara iletilmesinde de vazife almaktadır.

GRT arzı 8,8 milyar adettir, piyasa kıymeti ise 1,3 milyar dolardır. The Graph aktüel fiyatı şu formdadır:

The Graph (GRT)

0.151739 $

Veriler ve kripto varlıklar CoinMarketCap’in ilgili kategorisindeki piyasa pahası açısından en düzgün sıralamaya sahip olanlar ortasından derlenmiştir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir