parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Elizabeth Stark Kimdir?

Elizabeth Stark Kimdir?

admin admin -
19 0

Elizabeth Stark, Lightning Labs kurucusudur ve blokzincir girişimcileri ortasında Değerli bir yere sahiptir. Önde gelen dijital Nakit ünitesi siyaseti kuruluşu olan Coin Center’ın bir üyesi ve Fazla sayıda kripto Nakit şirketi ve teşebbüsünün danışmanıdır.

Elizabeth Stark Hayatı

Kripto Nakit dalının Değerli isimleri ortasında yer Meydan Elizabeth Stark bir hukuk alımı, bilgisayar bilimcisi ve blokzincir girişimcisidir. siyaset ve teknolojinin kesişimine odaklandığı Stanford ve Yale’de eşler ortası teknoloji, mahremiyet ve ilgili mevzularda dersler verdi.

2016 yılında Stark, Lightning Network’ün geliştiricisi olan Lightning Labs’ı kurdu. Ağ, saniyede 1 milyona kadar Bitcoin sürecine müsaade vermeyi amaçlayan bir Katman-2 ölçeklendirme tahlilidir. Stark, şirketin CEO’su olarak hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıyeten, kripto yanlısı halk siyasetini savunan kar hedefi gütmeyen bir kurum olan Coin Center’da bir arkadaştır.

2022’de Stark, Lightning Network’ün yeni tepelere ulaştığını gördü. Cash App ve Kraken uygulamaları için Nakit yatırma ve çekme usulü olarak kullanılabilir hale geldi. Kısa bir müddet sonra Lightning Labs, File üzerinden stablecoin’lerin gönderilmesine müsaade veren bir yazılım olan Taro protokolünü geliştirmek için yatırımcılardan 70 milyon doların üzerinde Nakit topladı. Eylül ayında Taro’nun alfa versiyonu yayınlandı.

Ağın ödeme kanallarında kilitlenen BTC sayısı (genellikle “kapasite” olarak adlandırılır) Haziran 2022’de 4.000’i geçtiğinde Lightning için bir Öbür dönüm noktasına ulaşıldı. Ekim ayında da 5.000 BTC hududuna ulaşıldı. Ödeme sağlayıcı Strike, Lightning süreçlerini 2022’de de kimi Shopify mağazalarında kullanılabilir hale getirdi. Aralık ayında Strike, Hudut ötesi transferler için Lightning Network’ü kullanan Kenya merkezli bir Bitcoin tasarruf platformu ve havale hizmeti olan Bitnob’u başlattı.

Yıl boyunca, Stark ayrıyeten kripto kabulü için müjdeleme yapmaya çalıştı. Genç Bitcoin kodlayıcıları Ishaana Misra ve Autumn Domingo’nun da iç olduğu “En Genç Bitcoin Kodlayıcıları” isimli bir tartışmaya mesken sahipliği yaptığı Bitcoin 2022 konferansına katıldı. MIT Bitcoin Expo 2022’de Lightning Network’ün nasıl çalıştığını ve Bitcoin’in ölçeklenmesine nasıl müsaade verdiğini açıkladığı bir “şömine başı sohbetine” katıldı. Afrika Bitcoin Konferansı’nda YouTuber Sama Time, Bitcoin’in dünyadaki daha geniş rolünü tartışan Stark ile röportaj yaptı.

Stark’ın Lightning Labs’ının 2023’te ilerleme kaydetmeye devam etmesi mümkün. İş zekası şirketi MicroStrategy, 2023’te File üzerinde hizmet olarak yazılım eserleri sunacağını aslında duyurdu. Ağ, Ocak ayında birinci Bitcoin ATM entegrasyonunu aldı. Gold Coast, Queensland, Avustralya’daki bir pozisyon aracılığıyla.

Ağdaki süreç sayıları için resmi datalara ulaşmak güç, fakat savunucuları Lightning’in hala deneysel bir basamakta olduğu konusunda hemfikir görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir