Band Protocol (BAND) Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Nis 26, 2023 Yorum Yok

Band Protocol, dünya çapındaki bütün dataları kripto ekosistemine bağlayan bir projedir. Merkeziyetsiz bir çalışma prensibine bağlı olan proje, Cosmos Network bünyesinde aktiflik göstermektedir.

Band Protocol Nedir?

Band Protocol, dünyanın datalarını blokzincir ekosistemine bağlayan merkezi olmayan bir kehanet projesidir. Rastgele bir varlığın uygulama programlama arabirimlerinden (API’ler) yahut diğer klasik web hizmetlerinden bilgi talep etmesine müsaade veren, BandChain olarak isimlendirilen halka Aleni bir blokzinciri kullanır.

Band Protocol’ün kendisinin nasıl çalıştığına dair detayları tartışmadan evvel, onun Temel yapısını ve teknolojinin içinde yer aldığı ekosistemi de tanımakta fayda var. Proje, Ethereum da iç olmak üzere blokzincirlerinde fonksiyon görürken, birbirine bağlı blokzinciri sistemleri oluşturmak için tasarlanmış bir File olan Cosmos Network’ün bir modülüdür. Bant Protokolü, Cosmos SDK üzerine konseyidir , Tendermint’in Bizans Yanılgı Toleranslı (BFT) mutabakat düzeneğini kullanır ve Cosmos’un Bloklar Ortası Bağlantı Protokolü (IBC) aracılığıyla öteki blok zincirlerine bağlanabilir.

Band Protocol Nasıl Çalışır?

Band Protocol’ün anne odak noktaları, Hız ve ölçeklenebilirlik, zincirler ortası uyumluluk ve data esnekliğidir. Akıllı mukavele geliştirme, süratle büyüyen dApp ve DeFi bölümlerinin mihenk taşıdır. Proje, saniye cinsinden ölçülen Karşılık müddetleriyle Fazla Türlü halka Aleni blokzincirlerine muteber bilgiler sağlamayı amaçlamaktadır. Akıllı kontrat talep etme bilgi muhtaçlıklarını gereğince desteklemek için süratli ve gerçek cevaplara muhtaçlık vardır.

Bireysel blockchain protokollerinin silo halindeki tabiatından kaynaklanan anne zorluklardan biri zincirler ortası bağlantıdır. Cosmos tabanlı bir proje olan Band Protocol, farklı blokzinciri ağları ortasında Birlikte çalışabilir bir irtibat katmanı olan Cosmos’un IBC’si aracılığıyla datalarını diğer blok zincirlerine gönderme yeteneğine sahiptir. Ayrıyeten, IBC tarafından desteklenmeyen blokzincirleriyle süratli bilgi transferi sağlayan Özel Biricik taraflı köprüleri de dayanaklar.

BAND, farklı data biçimlerini ve onu almanın Türlü formüllerini barındırabilmesi manasında agnostik kalmaya çalışır. Protokolün alması gereken bilgilerin bir kısmına herkes erişebilir, lakin öbür bilgilere müsaade verilebilir, merkezi varlıklar tarafından korunabilir yahut bir ödeme duvarının ardında bulunabilir. İkincisi doğruysa, bilgi kaynağına yapılan ödeme zincir üzerinde doğrulanabilir ve bilgileri talep eden doğrulayıcılar buna nazaran sağlanabilir. Data sağlayıcılar, Band Protocol’ün zincir üstü ödeme mutabakatını kullanarak aracılardan kaçınarak bilgilerinden Nakit kazanabilir.

BAND Coin Nedir?

Band Protocol ağı, doğrulayıcıları yeni bloklar üretmeye, Fikir birliğine katılmaya ve bilgi taleplerine Karşılık vermeye teşvik etmek için Mahallî kripto Nakit ünitesi BAND coin’e güvenir. BAND’ın kendisi, hem Ethereum merkezli bir platform olarak protokolün evvelki basamaklarının bir kalıntısı olan Ethereum tabanlı bir ERC-20 token yinelemesine hem de daha yeni bir Band Protokolü anne File formuna sahip olması bakımından biraz benzersizdir. İkisi 1:1 oranında değiştirilebilir, fakat sırf daha yeni anne File token’ı stake edilebilir.

En Fazla BAND payına sahip en uygun File iştirakçileri, BandChain’in doğrulayıcıları olur. Kendileri doğrulayıcı olmak için kâfi stake ölçüsüne sahip olmayanlar, bunun yerine hisselerini kendi seçtikleri bir doğrulayıcıya devrederek temsilci olabilirler. Yetki verenler sırayla, doğrulayıcının stake ettiği Yekün BAND ölçüsüne nazaran delege edilen BAND katkısıyla orantılı olarak blok mükafatları alırlar. Blok ödüllerinin yüzde ikisi, topluluk büyümesini ve ekosistem gelişimini desteklemek emeliyle bir topluluk finansman havuzuna yönlendirilir. Proof-of-Stake (PoS) sistemlerinde yaygın olduğu üzere, yanlış davranan yahut ağda Fazla Çok kapalı kalma mühleti olan doğrulayıcıların hisseleri kesilebilir. Bilhassa Bant Protokolü ile, bilgi taleplerine Cevap vermedikleri için doğrulayıcılar da kesilebilir.

BAND, kullanıcıları BAND coin’leri basitçe tutmak yahut takas etmek yerine ağda stake etmeye teşvik etmek için enflasyonist bir tedarik modeli kullanır. Buradaki fikir, enflasyonist bir arza karşı Vakit içinde değer kaybetmemek için kişinin BAND varlıklarının da artması gerektiğidir – bunu yapmanın en tesirli yolu, File faaliyetlerine katılmak ve mükafatlar kazanmaktır. BAND’ın yıllık enflasyon oranı, stake edilen Yekün coin arzının yüzde 66’sını korumak için yapılan nizamlı ayarlamalarla Birlikte yüzde 7’den yüzde 20’ye kadar dalgalanıyor.

BAND Piyasa Verileri

BAND coin arzı 120 milyon adettir, piyasa bedeli ise 202 milyon dolardır. BAND en yüksek ATH fiyatı 15 Nisan 2021’de 22,83 dolar olarak kaydedilmiştir. BAND en düşük ATL fiyatı 25 Kasım 2019 tarihinde 0,20 dolardır.

BAND coin, sahiplerinin protokol idaresine katılmasına da müsaade verir. Bir File iştirakçisinin oylama gücü, stake ettikleri BAND ölçüsüyle orantılıdır. Yetki verenler yönetişime katılmaya teşvik edilir ve katılmamayı seçerlerse, oy yetkileri otomatik olarak yetki verdikleri doğrulayıcılara atanır. Aksine, bir yetki veren oy kullanırsa, ilgili doğrulayıcıların atanmış oylarını geçersiz kılarak doğrulayıcılar ve yetki verenler ortasında istikrarlı bir Güç dinamiği sağlar.

BAND aktüel fiyatı şu haldedir:

Band Protocol (BAND)

1.69 $

BAND Hangi Borsalarda?

Band Protocol satın almak için öncelikle bu coin’in listelendiği kripto borsalarını bilmeniz gerekir. Akabinde bu borsalardan birine kaydolmalısınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Cüzdana bakiye yüklemek için kredi/banka kartı yahut banka havalesi usulünü tercih edebilirsiniz. Bakiye yükleme sonrası istenilen ölçüde BAND satın alabilir, soğuk yahut sıcak cüzdanlarda koruma edebilirsiniz. BAND coin satın alınabilecek kripto Nakit borsalarından kimileri şunlardır:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • Kraken
 • Bitfinex
 • SushiSwap
 • Bittrex
 • OKX
 • Huobi
 • Gate.io
 • Probit Global
 • Poloniex
 • Bitget
 • Binance TR
 • Phemex
 • Paribu
 • Bitrue
 • BitMart
 • XT.COM
 • SuperEx

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir