Elektrik Şirketi, Kripto Madencilerinin Yakasına Yapıştı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

Kanada merkezli kamusal elektrik şirketi Hydro-Quebec, kripto madencilerine güç tahsis edilmesinin durdurulmasını talep etti.

Kripto paraların blok üretimi olarak bilinen madencilik, global çapta yayılmaya devam ediyor. Kurumsal şirketler, madencilik aygıtlarına ve üretim alanlarına yatırımlarını artırıyor. Lakin Olumlu ilerleyişin gerisinde, iflaslar ve yaptırımlar da yer almaya başladı. Birçok kripto madencilik şirketi iflasını vererek daldan çekildi. nihayet olarak Kanada’nın kamusal elektrik şirketi, kripto madencilerinin yakasına yapıştı.

Kanada Elektrik Şirketi, Kripto Madencilerini Gaye Aldı

Kamu hizmet sağlayıcısı Quebec, elektrik dağıtım düzenleyicisi Regie de I’energie‘ye kripto madencilik kesimine güç vermemesi için dilekçe verdi. Şirket bu dilekçeye destek olarak, on yılda artan elektrik kullanım taleplerini gösterdi.

Kamu hizmeti sağlayıcısı,, bölgenin güç iletim ve dağıtım düzenleyicisi Regie de l’energie‘ye kripto sanayisine yönelik hizmetleri askıya alma talebinde bulunması ağır reaksiyon çekti.

Kamu şirketinin talebi, 2023-2032 Elektrik Tedarik Planının bir modülü olarak yansıtıldı. Ayrıyeten, elektrik talebinin önümüzdeki 10 Yıl içinde yüzde 14’lük bir artış göstermesinin beklenildiği belirtildi. Hydro-Quebec, madencilik operasyonları için ayrılan yaklaşık 270 MW’ın var istikrarları bozabileceğinin altını çizdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir