Circle, BlackRock ile Rezerv Fonu Oluşturuyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

Stablecoin ihraççısı Circle, gerisine dünyanın en Aka varlık yöneticisi BlackRock şirketini de alarak yeni bir rezerv fonu oluşturuyor.

Stablecoin piyasasında rekabet tırmanıyor. Binance, Circle ve Tether ortasında ağır geçen rekabette, Tether tahtını muhafazaya devam ediyor. Circle tarafının yönettiği stablecoin USDC, daha Çok popülerlik kazanmak istiyor. USDC ihraççısı şirket, beş farklı kripto eserine daha entegrasyon sağlayacağını lisana getirdi. Şirket, bu ayın başlarında da Singapur’dan, kripto Nakit konusunda lisans için ön onay aldı. Kripto Nakit piyasasına itimat sağlayacak bir gelişme olarak, Circle muteber bir rezerv fonu oluşturuyor.

Circle, Varlıklarını BlackRock ile Koruyacak

Stablecoin ihraççısı Circle, fonlarının bir kısmını Blackrock ile ortaklaşa oluşturdukları Circle Reserve Fund‘a taşımaya başladı.

Oluşturulan yeni rezerv fonun emeli, riskleri en üye indirmek ve kullanıcılara kullanılabilirlik garantisi vermek olarak öne çıktı. Circle Reserve Fund, varlık yöneticisi BlackRock tarafından yönetilecek. Reserve Fund, para paradan ve kısa vadeli ABD hazinelerinden oluşan hükümet Nakit piyasası fonu olarak belirlendi.

Oluşturulan bu yeni fon sadece Circle tarafından kullanılabilecek. Şirket, gelirlerinin bir kısmını yeni hazine varlıklarını satın almak için kullanacak. Ayrıyeten rezerv fonu, Bank of New York Mellon‘un nezareti altında olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir