parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Düzenleyiciler, SVB’nin Sigortasız Mevduatları İçi Harekete Geçiyor

Düzenleyiciler, SVB’nin Sigortasız Mevduatları İçi Harekete Geçiyor

admin admin -
21 0

Silicoin Valley Bank‘in (SVB) kapatılmasının akabinde mevduatlar konusunda sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor.

Düzenleyiciler Silicon Valley Bank‘i (SBV) kapattıktan sonra Bazen mevduatların sigortasız olduğunu ayrım etti. Bununla Bir arada düzenleyiciler artık sigortasız mevduatları yerine koymanın peşinde.

SVB’nin Sigortasız Mevduatları İçin Düzenleyiciler Varlık Satma Yoluna Gidebilir

ABD’de nihayet on yılda batan en Aka banka olan SVB‘nin Bazen mevduatlarının sigortasız olduğu ortaya çıkmıştı. Bununlar Birlikte düzenleyiciler bu mevzuda bir şeyler yapmak için kolları sıvadı.

Düzenleyiciler SVB’nin varlıklarını satmak için Çabuk ederken, Silicon Valley Bank müşterileri Pazartesi günü sigortasız mevduatlarda yüzde 30 ila yüzde 50 ortasında ödeme alabilir.

Bloomberg’in haberine nazaran, düzenleyiciler bu hafta sonu başarısız olan Silikon Vadisi Bankası’nın varlıklarını satmak için Çabuk ediyorlar. Pazartesi günü bu mevduat sahiplerine hesaplarının yüzde 30 ile 50 ortasındaki kısmını kullanıma sunmak anne gaye.

Düzenleyici makamlar, bir banka hamlesi üzerine Cuma günü SVB‘yi kapattı ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi, bankanın alıcısı olarak devreye girdi. Banka, teknoloji şirketleri ve yeni kurulan şirketler ortasında tanınan bir bankaydı.

FDIC, Pazartesi sabahı bankacılık yine başlamadan Evvel Pazar gecesine kadar varlıkları satabilirse daha Çok para kullanılabilir hale gelecek. Silicon Valley Bank’ın 31 Aralık 2022 prestijiyle yaklaşık 209 milyar dolarlık Yekün varlığı ve 175,4 milyar dolarlık Yekün mevduatı vardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir