Circle, USDC’ye Olan Desteğini Sürdürüyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

USDC ihraççısı olan Circle, yaptığı açıklamalar doğrultusunda USDC’nin olağan bedeline döneceğini şiddetle vurguladı.

Circle, nihayet yaşanan olaylara değinerek pazartesi günü bütün faaliyetlerin eskisi üzere devam edeceğini lisana getirdi. USDC konusu için de rastgele bir panik durumunun olmaması gerektiğini, ABD Doları ile olan entegresinin devam edeceğini tabirlerine ekledi. Bilhassa de pazartesi gününü amaç Meydan Circle, yatırımcıları o sürece odaklamış görünüyor. Silicon Valley Bank çöküşünden Aka oranda etkilenen dev şirket, problemlerin yakın vakitte nihayet bulacağını vurgulamış oldu.

Circle, USDC için Pazartesi Gününü Amaç Gösterdi

Kripto dalının çöküşe geçmesini tetikleyen anne faktörlerden biri de stablecoin’ler konusu olmuştu. Silicon Valley Bank‘in çöküşüyle birlikte, bankada kalmış olan fonlar birçok şirkete ziyan vermiş durumda. Bilhassa de USDC‘nin kayda değer düşüş göstermesi, kripto yatırımcılarını paniğe düşürmüştü. Circle ise yaptığı açıklamalar ışığında, pazartesi gününü gaye göstererek tasa duyulmaması gerektiğini vurguladı.

USDC‘nin ardında durmaya devam edeceğini belirten Circle, USDC‘nin ABD doları ile bire bir oranda devam edeceğini bildirmişti. Ayrıyeten pazartesi günü USDC‘nin olağan bir formda faaliyetlerini sürdüreceğini, aksi durum yaşandığı takdirde ise şirketin kaynaklarının bu bahis için kullanılabileceğinin altını çizdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir