Dogecoin, Elon Musk Etkisiyle Yükselişe Geçti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 23, 2023 Yorum Yok

Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım sonrası Dogecoin fiyatı yüzde 4’lük bir artış yaşadı.

Daha Evvel birçok Defa Dogecoin fiyatının ralli yaşamasına Sebep olan Twitter CEO’su Elon Musk, Dogecoin topluluk üyesine verdiği Karşılık sonrası DOGE fiyatına bir Sefer daha tesir etti.

DOGE Entegrasyonu Masadan Kalkmış Olabilir

Musk, bir ay sonra ABD’ye yapacağı seyahatte Twitter’ın genel merkezini ziyaret etmek isteyen DogeDesigner isimli Twitter kullanıcısına latifeyle karışık bir Karşılık verdi.

Elon Musk, verdiği cevapta: “Tamam, lakin 3 doge’a mal olacak” sözlerini kullandı. Musk’ın verdiği bu karşılık, Dogecoin yatırımcıları ortasında DOGE’un Twitter’da ödeme prosedürü olarak kabul edilebileceği söylentisini bir Defa daha körükledi.

Dogecoin’in Twitter’da ödeme formülü olarak kabul edileceğine dair rastgele bir Delil bulunmuyor. Dogecoin üzere kripto Nakit ünitelerinin mümkün entegrasyonu konusunda nihayet vakitlerde hayli sessiz kalındı. Elon Musk Uzaklık Dizi birkaç Dogecoin tweet’i atsa da, DOGE entegrasyonu şu anda masadan kalkmış üzere görünüyor.

Musk, yaptığı paylaşımdan birkaç saat sonra DogeDesigner’ın Öbür bir gönderisine Cevap vererek: “44 milyar dolar Twitter’ın maliyeti değildi. Söz özgürlüğünü tekrar tesis etmenin bedeliydi” tabirlerini kullandı ve kimi şeylerin kıymet biçilemez olduğunu söyledi.

Öte yandan Musk nihayet vakitlerde Federal Rezerv (FED) siyasetine ilişikin yorumlarıyla manşetlerde yer aldı. Musk, sabitlenmiş bir tweetinde mevduat sahiplerinin kaçmasının en Aka nedenlerinden birinin insanların paralarını düşük faizli tasarruf hesaplarından yüksek faizli Nakit piyasası hesaplarına taşımaları olduğunu yazıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir