Do Kwon, Polisleri Buluşmaya Çağırıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

Terra kurucusu Do Kwon, toplumsal medya hesabı üzerinden Farklı bir davette bulundu.

Do Kwon, uzun bir müddettir kripto dalının gündeminde yer alıyor. Yer almaması da elbette kaçınılmaz bir durum. Terra çöküşüyle Bir arada piyasalarda yaşanan düşüş bugünkü meselelerin başrolünde yer alıyor. Do Kwon bu nedenle birçok argüman ve soruşturmayla karşı karşıya kalıyor.

Suçlamalar, Terra ekosisteminin ve onun şirketi Terraform Labs tarafından oluşturulan algoritmik stablecoin’in çöküşünden sonra başladı. Mayıs ayında, TerraUSD stablecoin’i ABD dolarına karşı sabit kıymetini kaybetti. bütün ekosistem çöktü ve yaklaşık 40 milyar dolarlık değer silinmesine neden oldu.

Do Kwon’dan Polislere Buluşma Çağrısı

Do Kwon, kaçtığı tarafındaki tezlere Twitter üzerinden ironik bir halde karşılık verdi.

Çevrimiçi olarak 14 Ekim’de gerçekleştirilen Unchained podcast yayınında konuşan Kwon, savcıların kendisine yönelttiği suçlamaların siyasi olduğunu ve daha Evvel belirttiği üzere kaçak olmadığını belirtmişti.

İddialara yönelik paylaşımlar yapmaya devam eden Do Kwon, buluşma ayarlamak istediğini belirterek şunları söyledi:

“Benim saklandığıma yönelik saçma savları ortaya atanlar için bir ortak buluşma ayarlamayı düşünüyorum. Dünyadaki bütün polisler buluşmaya davetliler. Daimi hakkımda palavra haberler uyduranlar da VIP olarak iştirak sağlayabilirler. Yüreğiniz varsa gelirsiniz”

Güney Koreli savcılar tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Do Kwon daha Evvel bulunduğu Singapur ve Dubai’den kaçarak gizli bir formda Avrupa ülkesine kaçtı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir