DLocal, FTX Çöküşünde Zarar Edenler Arasında

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

Uruguay merkezli ödeme hizmet sağlayıcısı DLocal, FTX borsasına bağlı yaklaşık beş buçuk milyon dolarının sıkıştığını bildirdi.

Dünyanın en Aka ikinci kripto Nakit borsası olarak kabul edilen FTX’in iflas etmesi, birçok şirketi de etkiledi. Milyarlarca doların buharlaştığı çöküşte, bağlı şirketler de ziyan etti. Ağır geçen gündemde, iflaslar ve sıkışan varlıklar arkası arkasına gelmeye başladı. Bilhassa, FTX ile Amel birliği olan aracılık şirketleri milyonlarca dolarlık ziyanlarını bildirmeye başladı. Bu şirketlerden birisi olan DLocal, borsada 5.6 milyon dolarlık bir varlığın sıkıştığını duyurdu.

DLocal, Maruz Kalmanın Asgarî Seviyede Olduğunu Belirtti

Uruguay merkezli ödeme hizmet sağlayıcısı DLocal, FTX borsasında sıkışan varlıkların asgarî seviyede olduğunu aktardı.

İflas duyuran ve mahkemelik olan FTX’e, maruz kalan şirketlerin sayısında artış yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Vauld, borsada sıkışan 10 milyon dolarlık bir varlığı olduğunu bildirmişti. Bu şirketler ortasına DLocal de katıldı. Ödeme hizmet sağlayıcısı, borsada 5.6 milyon doların sıkıştığını bildirdi. Lakin şirket, bu ölçünün Kıymetli bir Oran olmadığını lisana getirdi.

Toplam ödemelerine atıfta bulunan şirket, bankacılık hizmeti olarak Öbür bir borsayla çalışmadıklarının altını çizdi. DLocal, kripto Nakit borsaları için FIA ödemelerinin işlenmesinin TPV’lerine göre yüzde 0.3‘ünü temsil ettiğini bildirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir