DFX Finance, Hack Saldırısında 4 Milyon Dolar Kaybetti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 11, 2022 Yorum Yok

DeFi projesi DFX Finance (DFX), anonim bir hack saldırısı sonucunda 4 milyon dolar kaybettiğini duyurdu.

Kripto Nakit piyasasında hack ve oltalama ataklarının arkası ardı kesilmiyor. Yalnızca nihayet bir yılda yaklaşık bir milyar dolarlık para, kripto Nakit sanayisinde buharlaştı. Bunun sebebi, projelerin gereğince Emniyet tedbirleri almamış olmaları oldu. Benimsenen ve gelişen blockhain teknolojisinde, açıkların giderek artış göstermesi de dikkat çekti. Birçok kripto projesi, yalnızca bu olayları çözmek için çalışmalarına Hız verdi. nihayet olarak, DeFi ve borsa hizmeti veren DFX Finance, uğradığı hack taarruzunda 3 bin adet Ethereum (ETH) kaybetti.

DFX Finance, Hack Saldırısını Doğruladı

Kripto piyasasında 4 milyon dolarlık bir değer ile hizmet veren DFX Finance (DFX), hack saldırısının akabinde süreçlerini durdurduğunu belirtti.

DFX takımı, saldırıyı yaklaşık yarım saat sonra öğrendi. Hücumun akabinde harekete geçen takım, bütün DFX kontratlarını durdurdu. Fakat bu atak, paranın ağdan kaçırılmasını engellemeye yetmedi.

PeckShield tarafından ortaya dökülen hack saldırısı, DFX grubu tarafından da onaylandı. PeckShield, DFX Finance’ın hack saldırısına uğradığını ve 3 bin adet ETH‘yi kaybettiğini açıkladı. Bilgilere dayandırılan olayda, paranın çıkışı için Tornado Cash kullanılmış.

DFX takımı, Nakit çekme süreçlerini sistemli olarak açacak. Bu sayede, içerde parası duran yatırımcıların inancını kazanmayı amaçlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir