Curve, Stablecoin Çıkaranlar Kervanına Katıldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 04, 2023 Yorum Yok

Curve Finance, yeni stablecoin’i crvUSD‘nin Ethereum ağında yayına girdiğini duyurdu.

CFTC’nin BUSD üzerinde kurduğu baskılardan ve USDC’nin yaşadığı birkaç depeg olayından sonra, kripto sanayisinde yeni stablecoin’ler ilgiyi üzerine çekmeye başladı. TUSD ve USDD, nihayet devirlerde epey Çok yatırımcı çekti.

Otomatik piyasa yapan kullanan merkeziyetsiz borsa Curve Finance, kendisine ilişkin stablecoin’i crvUSD’nin akıllı kontratlara yerleştirildiğini aktardı. Proje grubu, crvUSD‘nin Ethereum anne ağında çıktığını doğruladı.

Curve Finance’in Stablecoin’i Yayında

ABD dolarına sabitlenen merkeziyetsiz stablecoin crvUSD, DAI’ye misal bir Bina kullanıyor. Verilen crvUSD’nin bedelini aşan destekleyici kripto varlıklar ile çok teminatlandırılma yapılabiliyor.

Ethereum ağında çıkardığı stablecoin hakkında İzah yapan Curve Finance, “Birçok kişinin anladığı üzere, crvUSD akıllı kontratlarının dağıtımı gerçekleşti. Kullanıcı arayüzünün de dağıtılması gerektiği için bu şimdi kesinleşmedi. Bizi izlemeye devam edin.” dedi.

Curve Finance‘in geliştiricileri, crvUSD‘nin yayına girmesi ve kullanıma açılması için akıllı kontratları kullandı. Bu mukaveleler ile Bir arada ortaya çıkan stablecoin, kripto topluluğunun ağır ilgisini üzerine çekti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir