parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Credit Suisse, İsviçre Merkez Bankası’ndan Kredi Alacak

Credit Suisse, İsviçre Merkez Bankası’ndan Kredi Alacak

admin admin -
25 0

Bankacılık krizinden etkilenen Credit Suisse, İsviçre Merkez Bankası’ndan 54 milyar dolarlık kredi alıyor.

15 Mart Çarşamba günü paylarında yüzde 30’un üzerinde değer kaybı yaşayan Credit Suisse, İsviçre Ulusal Bankası’ndan 50 milyar frank (54 milyar dolar) borç alacağını duyurdu.

Bankayı Yine İstikrara Kavuşturmak İçin Adımlar Atıldı

2008’deki mali krizden bu yana Aka bir İsviçreli kredi kuruluşunda gibisi görülmemiş olan bu ataklar, Credit Suisse’nin likiditesini güçlendirmek için epeyce kıymetli. Bankanın payları 15 Mart Çarşamba günü yüzde 31’e varan oranlarda değer kaybetti. Bu gelişme sonrası bankaya karşı oluşan kuşkular, bankacılık paylarındaki global satışlarla birleşince tahvilleri derin bir mali derde soktu.

Yaşanan bu krizden sonra hükümet, merkez bankası ve mali düzenleyici Finma, bankayı tekrar istikrara kavuşturmanın yollarını aramaya başladı.

İcra Heyeti Lideri Ulrich Koerner yaptığı açıklamada: “Bu tedbirler, stratejik dönüşümümüzü sürdürürken Credit Suisse’i güçlendirmek için kararlı adımlar attığımız gösteriyor. Grubum ve ben, alıcı muhtaçlıkları etrafında inşa edilmiş daha Yalın ve daha odaklı bir banka sunmak için süratle ilerlemeye kararlıyız” tabirlerini kullandı.

Kökleri 1856 yılına kadar uzanan İsviçre’nin en Aka ikinci kredi kuruluşu, nihayet birkaç yıldır birçok sıkıntıyla karşı karşıya kaldı. Şirketin geçen Yıl yaşadığı 7,3 milyar franklık ziyan, evvelki on yılın karını da silip süpürmüş oldu. Bankanın nihayet yıllarda yaptığı strateji değişiklikleri şu anne kadar yatırımcıları kazanmayı ya da alıcı çıkışlarını durdurmayı başaramadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir