Coinbase, Singapur’un Kripto Düzenlemelerini Eleştirdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 04, 2022 Yorum Yok

Coinbase kurucu ortağı ve CEO’su, Singapur’un kripto ticaretine sıcak bakmadığını söyledi.

Singapur, birçok perakende yatırımcının birikimlerinin Aka bir kısmını kaybetmesinden sonra kripto Nakit ünitelerinin hayli spekülatif ve değişken olduğu konusunda tekraren uyardı. Ayrıyeten halka Aleni alanlarda ve toplumsal medyada kripto reklamcılığını yasakladı. Coinbase CEO’suna nazaran bu durum da Singapur’un amaçlarına Mani oluyor.

MAS, Coinbase’in Tenkitlerini Yanıtladı

ABD merkezli kripto şirketi Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, Singapur’un ileriye dönük bir düzenleyici olmak istediğini, lakin kripto ticaretine sıcak bakmadığını söyledi.

Armstrong, Singapur FinTech Şenliği 2022’de, Singapur’un bir web3 merkezi olmak istediğini, buna Karşın kripto paralara sıcak bakmadığını belirtti. Bu iki durumun Baş karıştırıcı olduğunu söyleyen Armstrong, “Singapur’un perakende ticareti ve kendi kendine barındırılan cüzdanları kucakladığını görmek istiyorum” dedi.

Singapur Nakit Otoritesi’nin (MAS) baş FinTech Yetkilisi Sopnendu Mohanty, Armstrong’a cevaben, yatırımcıların hangi risklere maruz kaldıklarını anlamadıklarını söyledi. Bu nedenle, web3’ün istikbal olduğuna inanan Singapur’un kripto Nakit konusundaki tavrını gerçek yol olarak nitelendirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir