Citi, Blockchain Raporu Sundu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 30, 2023 Yorum Yok

Citi analistleri, dünya çapında tokenizasyon ve CBDC’lerin yükselişine işaret ederek, blockchain teknolojisinin trilyonlarca değer göreceğine inanıyor.

Yatırım bankasının araştırmacılarının hazırladığı rapora nazaran, blockchain teknolojisinin benimsenmesi yavaş olsa da, teknoloji Değerli bir dönüm noktasına yaklaşıyor.

Blockchain Teknolojisi istikbal Vadediyor

Citi, Mart raporunda: “Neredeyse değerli olan her şey tokenize edilebilir” tabirlerini kullandı. Banka, dünyanın Aka ekonomilerinde 4 trilyon dolar kadar tokenize dijital taşınır Kıymet ve 5 trilyon dolara kadar merkez bankası dijital Nakit ünitesinin (CBDC) dolanımda olabileceğini ve bunların yarısının dağıtık defter teknolojisiyle temaslı olabileceğini iddia ediyor.

Citi GPS’in yönetici editörü Kathleen Boyle, blockchain teknolojisi aracılığıyla token’laştırma potansiyelinin bir müddettir lanse edilmesine karşın, şimdi kitlesel benimsenme noktasında olmadığını söyledi.

Boyle, inovasyonun Vakit almasına Karşın Kıymetli bir dönüm noktasına yaklaştığını ve blockchain’in vaat edilen potansiyelinin yakında gerçekleşebileceğini söyledi.

Boyle, kitlesel benimsenmenin altı ila sekiz Yıl ortasında süreceğini düşündüklerini belirtti. Bununla Bir arada hükümetlerin, Aka kurumların ve şirketlerin kesime olan ilgisinin benimsenme konusunda Olumlu tesir yarattığının da altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde BlackRock’tan Larry Fink de benzeri açıklamalarda bulunmuştu. Fink hissedarlara gönderdiği yıllık mektubunda, blockchain teknolojisinin potansiyeline ve bunların heyecan verici uygulamalar olduğuna değindi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir