parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Circle’dan Yeni Hamle

Circle’dan Yeni Hamle

admin admin -
17 0

Circle, Ethereum ve Avalanche ortasındaki stablecoin transferleri için protokol etkinkleştirdi.

Circle, Ethereum ve Avalanche zincirleri için Zincirler Ortası Transfer Protokolünü (CCTP) yayınladı. Bu atakla Bir arada Circle üzerinden kullanıcılar iki File ortasında stablecoin transferi yapabilecek.

Circle, Ethereum ve Avalanche Ortasındaki Stablecoin Transferi için Hamle

ABD’deki banka batışlarının akabinde Circle, iflas eden bankalardaki fonlarıyla gündeme gelmişti. Haberlerin akabinde Circle’ın stablecoin’i USDC dolara olan peg’ini kaybetti. Bununla Birlikte şirket sıkıntılı bankalardaki fonların kurtarıldığı bilgisini kullanıcılarıyla paylaştı. Açıklamanın akabinde USDC dolar peg’ini yine kazandı.

USD Coin’in (USDC) yaratıcısı Circle, Ethereum ve Avalanche zincirleri için Cross-Chain Transfer Protocol’ü (CCTP) yayınlayarak kullanıcıların USDC stablecoin’lerini iki Blockchain ortasında taşımasına İmkan sağlayacak.

Resmi geliştirici SSS sayfasına nazaran bu protokol, bir zincirde Lokal USDC’yi yakarak ve başkasında birebir ölçüsü basacak. Böylece kullanıcılar USDC transferlerini iki zincir ortasında gerçekleştirebilecek.

Circle mevzuya dair bir tweet’te şunları yazdı:

 “CCTP, USDC’yi klâsik kilitleme ve köprüleme gereksinimini ortadan kaldırıyor. Blockchain ekosistemindeki likiditeyi artırıyor ve geliştiricilerin, kullanıcılarına USDC’yi Lokal olarak zincirler ortasında taşıma konusunda sıkıntısız ve inançlı bir tecrübe sunmalarını sağlıyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir