Circle, Merakla Beklenen Duyuruyu Yaptı!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Circle, USDC operasyonlarının olağana döndüğünü ve bankacılık ortaklarını genişletme taahhüdü kapsamında Cross River Bank ile iştirak kurduğunu duyurdu.

Tüm global iktisada vuruş vuran Silicon Valley Bank‘ın iflası, ABD’nin en Aka ikinci bankacılık krizi olarak tarihe geçti. Klasik finansın yıpranması, kripto Nakit piyasasına da süratli bir halde sekti. Circle, USDC rezervlerini Silicon Valley Bank’tan çekemediği için etkilenmişti. Pazartesini işaret eden Circle, yeni açıklamalarda bulundu.

Circle, USDC Konusunda Beklenen Açıklamayı Yaptı

Circle, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve ABD’li düzenleyici kurumların, Silicon Valley Bank ve Signature Bank nezdindeki bütün mevduat sahiplerini bütünleştireceğini duyurdu. Circle, USDC’nin olağana döneceğini ve yeni bankacılık iştirakleri kurduğunu aktardı.

USDC’nin gerisindeki takım olan Circle, ABD bankalarının açılmasıyla birlikte, 3.3 milyar dolarlık USDC’nin büsbütün kullanılabilir olacağını ve birebir oranda sabitleneceğini duyurdu.

Ayrıca şirketin CEO’su Jeremy Allaire, bankacılık ortaklarını genişletme taahhüdüne ek olarak, Cross River Bank ile paydaşlık kurduğunu aktardı. durum değerlendirmesi yapan Allaire, şunları söyledi;

“Dolaşımdaki bütün USDC’lerin inancı, emniyeti ve 1:1 sabitliği, kripto pazarlarını etkileyen banka bulaşması karşısında bile Circle için Aka Ehemmiyet taşıyor. ABD hükümetinin ve mali düzenleyicilerin bankacılık sisteminden kaynaklanan riskleri azaltmak için Kıymetli adımlar attığını görmek bizi yüreklendirdi. Temel internet parası katmanımızı ve ödeme sistemlerimizi kısmi rezerv bankacılığı riskinden izole eden, tam rezervli dijital Nakit ünitesi bankacılığını uzun müddettir savunuyoruz.”

Stablecoin ihraççısı şirket, yapılan yeni bankacılık iştirakleriyle ve kurtarılan fonların akabinde, müşterileri için otomatik USDC basımına devam edeceğini açıkladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir