Çin, Blockchain Şirketlerini Çekmeyi Amaçlıyor

Bitcoin May 15, 2023 Yorum Yok

Çin’in güneydoğu kıyısında yer Meydan Fuzhou kenti, blockchain şirketlerini çekmeyi ve dijital iktisadını büyütmeyi amaçlayan bir sıra teşvik açıkladı. 

Yerel idare, Fuzhou’yu blockchain teknolojisi ve inovasyonu için başkan bir merkez olarak konumlandırmayı amaçlıyor. Fuzhou Belediyesi Finans Ofisi ve Çin Komünist Partisi’nin Aka data komitesi tarafından hazırlanan rapora nazaran Fuzhou, onaylanan projelere 500.000 yuan’a (71.811 ABD doları) kadar teşvik vermeyi planlıyor. 

Blockchain Şirketlerine Çeşitli Teşvikler Verilecek

Açıklamaya nazaran Fuzhou’da belirlenen üç Sanayi kompleksinde ofis kiralayan şirketler, her 1.000 metrekarelik ofis alanı için 600.000 yuan’a kadar yıllık kira takviyesi alabilecek. 

Yerel idare, devlet sertifikaları alan, makul gelir eşiklerine ulaşan yahut bu teknolojide eğitim hizmetleri sunan Lokal şirketlere ve kurumlara para mükafatlar sunacak. Örneğin, devlet tarafından belirlenen kurallara Müsait bir blockchain laboratuvarı kuran şirketler 1 milyon yuan’a kadar ödüllendirilebilecek.

Çin’in Fujian eyaletinin başşehri olan Fuzhou, kendisini Çin’in dijital iktisadında bir lider olarak konumlandırılıyor. Kent, Nisan 2018’den bu yana Pekin tarafından desteklenen Dijital Çin Doruğu ve Sergisi’ne konut sahipliği yapıyor. 

Çin’in merkezi hükümeti, kripto Nakit ticareti ve madenciliğini yasaklamasına Karşın blockchain teknolojisinin potansiyelini teşvik ediyor. Devlet Kurulu, 2021 yılında blockchain teknolojisini Çin’in dijital iktisadının yedi anne alanından biri olarak tanımladı. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir