Celsius, Ponzi Soruşturmasıyla Karşı Karşıya

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 02, 2022 Yorum Yok

İflas eden Celsius Network‘ün ponzi şeması olup olmadığı konusunda soruşturma başlatıldı.

Kripto Nakit piyasasındaki düşüş nedeniyle birçok kripto odaklı şirket iflas bayrağını çekti. Kripto hedge fonu olan Three Arrows Capital ile başlayan iflas müracaatları, kripto borç Eda platformu Celsius Network‘e kadar uzandı. Uzunca bir müddettir iflas davalarıyla boğuşan şirket için işler düzgünce karışıyor.

Celsius’un Ponzi Şeması Soruşturmasıyla Başı Dertte

Celsius Network‘ün likidite kriziyle Bir arada çökmesinin akabinde kripto Nakit piyasasındaki birçok kullanıcı Nakit kaybetti. Elbette kaçınılmaz olarak buna şirketin de kendisi de iç oldu. Celsius, çöküşünün akabinde kurtarma planları yapsa da şimdi suyun yüzeyine çıkabilmiş değil.

Daha Evvel Celsius‘un en üst seviye üç yöneticisinin, şirket Nakit çekme süreçlerini askıya alıp, iflas müracaatında bulunmadan Çabucak Evvel 56,12 milyon dolar bedelinde kripto Nakit çektiği ortaya çıkmıştı. Bu da şirket üzerindeki yükü artırıyor zira iflas mahkemesi yargıcının başında soru işaretleri var.

Bir iflas mahkemesi hakimi, Celsius Network‘ün Amel uygulamaları ve bir ponzi şeması olarak çalışıp çalışmadığı hakkında bir soruşturma başlattı. Birebir vakitte, alıcı talepleri üzerine, paralarını nasıl kullandığını araştırmak için Cevap verdi.

Alacaklılar komitesinin avukatı Greg Pesce de soruşturmanın gerisinde birtakım nedenler olmasına karşın, Celsius’un bir Ponzi şeması olup olmadığından hala emin olmadıklarını söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir