Ayı Piyasasına rağmen Web3 için ümit Veren 5 Trend

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 02, 2022 Yorum Yok

Binance’in baş Teknoloji Sorumlusu Rohit Wad, ayı piyasasına rağmen web3 için ümit veren 5 trendi kaleme aldı.

Bitcoin’in 32 dolardan 1 doların altına düştüğü 2011’den beridir piyasa düşüşe geçtiği her seferinde birebir kelamları duyduk: Kripto öldü. Her ne kadar kripto fiyatları kripto sanayisinin sıhhati konusunda manalı bir gösterge olsa da, Biricik gösterge bu değil. İlgi, yatırım ve hareketlilik, ayı piyasasına Karşın devam ediyor.

Siz cüzdanınızda ne Mevcut ne yok satmaya başlamadan evvel, blockchain’in ötesindeki en Aka isimlerden kimilerinin Web3’te neler yaptığına bakalım.

İşte mercek altına alınması gereken beş trend:

1. Kuruluşlar Kriptoya Çılgınca Yatırım Yapıyor

Geçtiğimiz çeyrek periyotta, dünyadaki en Aka şirketlerden bir kaçı Web3 yatırımlarını duyurdu ve bu liste gitgide uzuyor. Geçtiğimiz 12 ayda (Google, Microsoft ve Blackrock da iç olmak üzere) 40 şirket blockchain startup’ları ve projelerine aşağı üst 6 milyar dolar yatırdı. Bunun üzere Aka kurumsal markalar için “dipten almak”, Web3 ile müşterilerine ve kendilerine uzun vadeli değer sağlama amacı ile farklı bir manaya geliyor.

2. Yeni B2C, Web3’te Alma, Satma ve Ödeme Oluyor

Büyük şirketler Önemli sayılarda yatırım yapmakla da kalmıyor, bir Fazla anne akım şirket müşterilerine Web3 teklifleri sunuyor. Fidelity, Goldman Sachs ve Blackrock artık müşterilerine bitcoin alıp satma imkanı sunuyor. McDonalds, Mastercard ve GameStop üzere öteki şirketler ise müşterilerinin Eser ve hizmetleri için BTC ve öbür kripto paraları kullanmasına İmkan sağlayacağını duyurdu.

3. Ülkeler Bile Kriptoyu Benimsemeye Başladı

Web3 ihtilalini kucaklayan Biricik yapılar şirketler değil. Japonya’dan Bahreyn’e, Nijerya’dan Dominik’e kadar bir Fazla ülke, kriptonun nüfuslarına sağladığı teknolojik yenilikçilik, yatırımcılık, yaratıcı inisiyatifler ve toplumsal bağlılık üzere devasa ekonomik ve kültürel fırsatları tanımaya başladı. Kriptoyu benimseyen ülkelerin örneklerinde, reis Volodymyr Zelensky’nin halkı için yardım uğraşlarında kripto bağışlarını açtığı Ukrayna gibisi yok denebilir.

4. Web3, Cümbüş ve Topluluk Etkileşiminde Yeni Kapılar Açıyor

Kemikleşmiş markalar, yalnızca alıp satma ve ödemenin ötesinde de kriptoyu benimsiyor. Stabucks NFT serüvenini tanıtırken, Coca-cola, LG, Reddit ve eBay de Aka NFT projeleri duyurdu. Yakın vakitte yapılan bir Deloitte araştırmasına nazaran, yalnızca spor NFT’leri 2022 yılında 2 milyar dolardan daha Çok getiri elde edecek. Dünyanın en Aka futbol kuruluşu olan FIFA ise dünya kupası fanatiklerinin dikkat çeken futbol anlarının NFT’lerini satın alabilmesi için blockchain protokolü Algorand ile işbirliği yaparak bir cüzdan ve NFT platformu geliştireceğini duyurdu. Dahası, ikonik spor markası Nike, bu sene Dune Analytics’e nazaran çoktan 1 milyar dolardan Çok NFT satışı yapan bir dijital koleksiyonluk serisi çıkardı.

5. Kripto Yenilikçiliği ve Gelişimi Büyümeye Devam Ediyor

Genel olarak fiyatlar düşük olabilir fakat bu kripto kışında Web3 gelişimi ve yatırımcılığı Hız kesmeden devam ediyor. 2022 yılında seri teşebbüsçü firmalar yeni kripto projelerine 20 milyar dolardan Çok yatırım yaptı ve faal topluluklara sahip dört binden Çok yeni kripto projesi, bu Yıl piyasaya potansiyel yahut var kullanım alanı eserler sürdü. Binance olarak, Web3’ü geliştirmek ismine Yardımcı olmak için mükemmel fırsatlar görüyor ve tıpkı bizim üzere bu teknolojinin yatırımcıları güçlendirip topluluklara sürdürülebilirlik getirmeyi sağlayacak potansiyelini gören prestij sahibi markalarla paydaşlık kurarak yenilikçi kripto projelerine etkin olarak yatırım yapıyoruz. Her ne kadar kuşkucular Web3 yahut kripto paralarda istikbal olmadığını argüman etse de, bölümdeki bu büyüme ve gelişme piyasa şartlarına Karşın bize kuvvetli göstergeler sunuyor. Kripto ölmekten Fazla uzak. Hatta yeni başlangıçlar görmek üzere olabiliriz.

Rohit Wad, dünyanın hacmen en Aka kripto Nakit borsası Binance’in baş Teknoloji Sorumlusudur. Rohit, var mesleğinin öncesinde Microsoft, Facebook ve Google’da mühendislik idaresi rollerinde vazife yapmıştır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir