Cathie Wood, Bankacılık Krizi ile İlgili Konuştu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 16, 2023 Yorum Yok

Cathie Wood, devam eden krizin büsbütün FED siyasetinin başarsızlığı olduğunu ve kriptonun merkeziyetsiz tahlilleriyle önlenebileceğini söyledi.

Varlık Yönetim şirketi Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, kripto Nakit ünitelerinin ABD’de devam eden banka krizlerinin ortasında inançlı bir sığınak vazifesi gördüğünü belirtti. Wood, Silicon Valley Bank (SVB), Signature ve oburlarının nihayet devirdeki çöküşünü FED’in siyaset başarısızlığına bağladı.

Wood, Kriptoyu Tahlil Olarak Sundu

ABD’de bankacılık krizleri devam ederken Bitcoin (BTC), ve Ethereum’un (ETH) yaşadığı kazanımlar kripto Nakit fiyatlarındaki yararları çift haneli sayılara yükseltti.

Wood, 16 Mart’ta Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda FED’in banka batışlarını önleyememesini eleştirdi. Wood, bankaların ve düzenleyicilerin FED’i felaketin yaklaştığına ikna edememesine şaşırdığını söyledi. Wood, likidite krizi nedeniyle devam eden bankacılık krizinin esas sorumlusunun FED Siyaseti olduğunu savundu.

Bankalar için taşınır Kıymet yararları yüzde 3-5’lik mevduatlara karşılık yalnızca yüzde 1-2’ydi ve bu da mevduatların sistemden çıkmaya başlamasıyla savunulamaz hale geldi. SVB üzere birtakım bankalar da vadeye kadar elde tutulacak taşınır değerlerini satmak zorunda kaldı ve Aka ziyanlarla karşılaştı.

Konu hakkında daha Çok yorum yapan Wood, düzenleyicilerin kriptoyu klâsik bankacılığın nezaretindeki kendi eksiklikleri için bir günah keçisi olarak kullandıklarını söyledi.

Wood konuşmasının devamında ise var bankacılık krizinin merkeziyetsiz, şeffaf, denetlenebilir ve çok teminatlandırılmış kripto ekosisteminde Mümkün olmayacağını belirtti.

Cathie Wood, yaptığı bu açıklamalarla birlikte kriptoyu, klâsik finans sistemindeki başarısızlıklara tahlil olarak sundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir