parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Cardano Ölçeklendirme Protokolü Hydra Yayında!

Cardano Ölçeklendirme Protokolü Hydra Yayında!

admin admin -
15 0

Input Output Hong Kong (IOHK), Hydra’nın anne ağda kullanıma sunulduğunu ve proof-of-stake (PoS) ağında ölçeklenebilirlik için orijinal bir standart belirlediğini duyurdu.

Cardano’nun Hydra protokolü üzerinde çalışan bir geliştirici olan Sebastian Nagel tarafından paylaşılan görüntüde, protokolün geliştirilmesindeki hedeflere değinildi. Nagel, protokolün geliştirilmesindeki emelin, süreçleri ölçeklendirerek anne blok zincirini daha kullanılabilir hale getirmek olduğunu söyledi.

Hydra, Ucuz ve Süratli Süreç İmkanı Sunacak

Cardano’nun uzun müddettir beklenen ölçeklendirme protokolü Hydra, anne File üzerinde yayına alındı.

Hydra, Cardano’nun ucuz ve süratli süreçlerin Gerekli olduğu alanlarda benimsenmesini desteklemeyi amaçlayan bir layer-2 olarak kabul ediliyor. Hydra’nın geliştirilmesi, Cardano ekosisteminde bu yılın en Kıymetli gelişmelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Yeni protokolün anne File üzerinde yayına alınması, Cardano’yu ölçeklendirme ve süreç maliyetleri açısından şiddetli bir akıllı mukavele merkezi olarak konumlandıracağına inanan toplulukta heyecan yarattı.

Konu ile ilgili yorumlarda bulunan Nagel, yeni protokolün Cardano’nun Dilek ettiği en son ölçeklenebilirliğe ulaşmasına Yardımcı olacak protokollerin birincisi olduğunu belirtti. Nagel, bunun bir yükseltme olmadığının ve bu nedenle rastgele bir hard fork’a tabi olmadığının da altını çizdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir