Bugünün En Çok Değer Kaybeden Altcoin’leri – 11 Mart 2023

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Kripto piyasasını sarsan Olumsuz haberler devam ediyor, bu Olumsuz haberlerden en Fazla etkilenerek değer kaybeden kripto paraları derledik.

Kripto piyasası için geldiğimiz sürece baktığımızda, Özellikle nihayet haftalarda skandal olaylar gelişiyor. Bunlara en Fazla damga vuranlar ise, stablecoin’lerde meydana gelen sorunlar ve bankacılık faaliyetlerindeki Olumsuz haberler oldu. BTC’nin de çöküşe geçmesiyle Bir arada altcoin’lerde inanılmaz değer kayıpları devam ediyor.

Peki ya bugünün en Fazla değer kaybeden atlcoin’leri hangileri oldu?

1- Frax Share (FXS)

FXS Temel olarak, Frax protokolünün Lokal kripto Nakit ünitesidir. Frax protokolü, piyasa kıymeti ile en Aka kripto Nakit ünitesi Bitcoin’e (BTC) benzeri biçimde sabit arzı olan dijital varlıklardan fazla, yüksek performans sergileyen ölçeklenebilir, algoritmik kripto paraları sağlamayı hedefleyen bir protokoldür. Ayrıyeten Frax projesinin, çapraz zincir uygulamaları üzerinden çalışması hedeflenmiştir. FXS, yüzde 13.94 değer kaybedek bugünün en çok düşen altcoin‘i oldu.

2- Maker (MKR)

MKR, dolara endeksli formda DAI tokenin fiyatının stabilize edilebilmesi ve desteklenmesi için sunulan akıllı sözleşme platformudur. MKR platformunda iki kripto Nakit ünitesi bulunmaktadır, bunlardan biri Maker (MKR) Öteki de DAI’dir. DAI kripto Nakit ünitesi stablecoin’idir. MKR, yüzde 13.30 değer kaybederek bugünün en Fazla düşen 2.altcoin’i oldu.

3- Optimism (OP)

İkinci katman blockchain tahlili sunan OP, ETH üzerinde çalışıyor. Ethereum mainnet güvenliğini sistemini kullanarak Ethereum ekosisteminin ölçeklendirilmesine Yardımcı oluyor. Bu sistemde süreçler itimada muhtaçlık duymadan OP üzerine kaydedilirken, asıl güvenlik Ethereum tarafından sağlanmış oluyor. OP, yüzde 8.99 değer kaybederek bugünün en Fazla düşen 3.altcoin’i oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir