parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Borçlular Stablecoin’lerinden 100 Milyon Dolar Tasarruf Etti

Borçlular Stablecoin’lerinden 100 Milyon Dolar Tasarruf Etti

admin admin -
22 0

USD Coin (USDC) ve Dai’nin (DAI) dolar paritesinden sapması, borçluların kredilerinde Yekün 100 milyon dolardan Çok tasarruf sağladı.

Blockchain analitik firmalarının önde gelen isimlerinden Flipside Crypto, USDC borçlularının yaşamış olduğu stabillik sorunu devam ederken kredi Geri ödemelerinde 84.1 milyon dolar tasarruf ettiği Anlatım edildi. DAI tarafına bakıldığında ise, kullanıcıların sabitlik meselesinden Dolayı 20.8 milyon dolar tasarruf ettiği raporlandı. Silicon Valley Bank’in (SVB) 10 Mart tarihinde çöküş bildirisinden sonra USDC açıkalama yaparak, SVB’de rezervlerinin kaldığını Anlatım etmişti. Bu olayların akabinde 0.87 dolara kadar düşüş sergileyen USDC, kripto piyasasına dehşet salmıştı. Yaşanan olaylar zincirinde ise, birçok kullanıcının tasarruf ettiği görülüyor.

Stablecoin Hususuyla İlgili Gelişmeler Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde Problem yaşayan stablecoin’ler atağa geçmiş durumda. Dolar paritesinden sapan stablecoin’lerde Özellikle USDC , Aka yankı uyandırmıştı. USDC’nin ihraççısı olan Circle, yaşanan olaylar üzerine 13 Mart tarihini işaret ederek durumun çözüleceğini lisana getirmişti.

USDC ve DAI’nin dolar partisine yaklaşmasıyla birlikte, kripto piyasasındaki kara bulutlar ortadan kalktı. Arkası arkasına gelen Olumlu gelişmeler üzerine sadece kripto dalı için değil, öteki kesimlerde de olumlu olaylar görüldü. Yaşanan stablecoin problemleriyle Bir arada “kredi Geri ödemeleri” olan birçok kullanıcının tasarruf ettiği raporlara yansıdı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir