BoE Fintech Başkanından Kripto Açıklaması

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 09, 2023 Yorum Yok

Bank of England (BoE) liderinden kriptoya dair açıklamalar geldi.

Bank of England fintech lideri kripto paranın maksadını gerçekleştirmediğini söyledi. BoE fintech lideri, kripto paranın ‘paranın hiçbir fonksiyonunu yerine getirmediğini’ söyledi.

BoE Fintech Liderinden Kriptoya Misli Sözler

Yakın tarihli bir aktiflikte, İngiltere Merkez Bankası’nın fintech lideri Tom Mutton, kripto Nakit ünitelerinin anonimliğini eleştirdi. İngiltere Merkez Bankası’nın fintech yöneticisi Tom Hutton, geçtiğimiz günlerde Londra’daki Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde Birleşik Krallık’ın bir merkez bankası dijital Nakit ünitesi (CBDC) kurma planları hakkında konuştu. Bir rapora nazaran, Hutton’ın konuşması saklılık ve anonimlik üzerine odaklandı. 

Mutton, Birleşik Krallık’ın dijital sterlin planlarını lakin “en yüksek zımnilik standartlarına sahipse” uygulanabilir olarak tanımlarken, bu türlü bir eserin asla anonimlik özelliği taşımadığını açıkladı:

“Gizlilik ve anonimlik, olmaması gereken bir halde eşanlamlı olarak kullanılıyor.”

Mutton’ın yorumları, Bank of England‘ın reis yardımcısı John Cunliffe’in  Londra’daki Innovate Finance Küresel Summit’te konuşmasının üstüne geldi.

17 Nisan aktifliği sırasında Cunliffe, CBDC’leri ve stablecoin’leri ele aldı ve Faaliyet iştirakçilerine “ödemelerde daha Çok verimlilik ve fonksiyonellik mümkünlüğü sunacağını” fakat “mevcut tekliflerden rastgele birinin sağlamlık standartlarını karşılamasının nihayet derece düşük olduğunu” söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir