Pepe, Doge’un İzinden Gidiyor! 

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 09, 2023 Yorum Yok

Dijital varlık dünyası 2020 yılından itibaren yeni projelerle büyümeye devam ediyor. Kendi içerisinde kategorilere ayrılıyor ve sunduğu fırsatlarla yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor. İnternette yer Meydan meme’lere benzeri kripto paralar, süreç hacimleriyle birlikte inanılmaz popülerleşmeye başlıyor. Nisan ayında Ethereum’daki ERC-20 ağı üzere BRC-20 ağı oluşturuldu ve piyasadaki Nakit BRC-20 ağında oluşturulan projelere yönleniyor.

Pepecoin furyasına farklı tokenlar da eşlik ediyor ve bu sayede yatırımcılarına Aka bir getiri sağlıyor. Bu kategoriler ortasında Türlü görsellerle zenginleştirilen göğüs coinler topluluklarca benimsendi. Toplumsal medyayı ardına Meydan ‘şaka paraları’ her geçen gün artmaya devam ederken geçtiğimiz hafta Pepecoin ile birlikte daha Fazla konuşur hale geldik. Genele bakacak olursak bir göğüs coin’in rastgele bir projesi ya da vaadettiği bir katma değer bulunmuyor. Fakat yatırımcıların kolay Nakit kazanma isteği işin içine girdiğinde göğüs coin’lerin değer kazanması kaçınılmaz hale geliyor.

Geçmiş tarihe tekrardan döndüğümüzde, birinci göğüs token Dogecoin ve Shiba Inu ile başladı. En popülerler ortasında dorukta olan Dogecoin, Elon Musk ile birlikte kıymetlendi. Shiba Inu ise Nisan 2021’de oluşturulduktan sonra Ünlü markalarla yaptığı Amel birlikleri sayesinde yatırımcının dikkatini çekti. Hali hazırda 600 kadar göğüs token bulunuyor ve Yekün göğüs token piyasa bedeli yaklaşık olarak 18 milyon dolara denk geliyor. Her ne kadar ayı piyasasında olsak bile artan popülerlikleriyle yatırımcıların İlgi odağı olmaya devam ediyorlar.

Nisan ayında piyasaya sürülen ve yatırımcıların dikkatini çeken Pepecoin geçtiğimiz hafta 1 milyar dolara ulaştı. Hiç elbet bunun nedeni küresel kripto Nakit borsası olan Binance’in listeleme duyurusu oldu. Öncesinde yaşanan gelişmelerde 8 milyon dolar bedelindeki Pepecoin’in sonsuza dek kilitlendiği duyurulmuştu. Tıpkı Vakit dilimi içerisinde Binance’e yöneltilen listeleme sorularını yanıtsız bırakan yöneticiler, göğüs coin’i listeleyerek fiyat artışının önünü açmış oldular. Geçtiğimiz hafta Aka bir fiyat artışıyla pahalanan göğüs coin, bir günlük Vakit dilimi içerisinde %50’nin üzerinde kar sağladı ve en yüksek spot süreç hacmine sahip oldu.

İlgili token’ın özelliklerine göz attığımızda yaklaşık %94’lük bir kısmı likidite havuzuna iletildi. Gönderilmeyen kısım ise likidite sağlayıcıları eşliğinde satıldı. Yol haritasında bize neleri sunduğuna baktığımızda ise kademeli bir yol haritası olduğunu görüyoruz. Birinci etapta İlgi toplaması, akabinde borsalarda listelenmeye başlanması ve nihayetinde eşantiyonların satılmaya başlanması hedefleniyor. Bu maksatların hepsinin tamamlanması durumunda ise 100 binden Çok kullanıcıya ulaşmayı düşünüyorlar.

Fiyatının tavan yapması konusuna gelirsek, globalde aktiflik gösteren birkaç borsada listelenmeye başlandı. Bu sayede hoş ivme kazandı ve Binance Ceo’su CZ’ye sorulduğunda net bir karşılık vermemişti. Bu sorunun üzerinden iki gün geçti ve Binance bütün küresel toplumsal medya kanallarında Pepecoin’i listeleyeceklerini duyurdu. Bu duyurunun akabinde göğüs token’ın fiyatında Önemli oranda artış yaşandı. 2020 yılından sonrası çıkan göğüs coin furyasına en nihayet katılanlar ortasında Pepecoin yer alıyor lakin hiç elbet nihayet olarak kalmayacak. Bol sıfırlı açılış fiyatlarının sonrasında Fazla Aka bir kitleye hitap eden ve Aka yatırımcıların ilgisini çeken diğer enstrümanlar da global çapta beklediğini alacak üzere duruyor.

Tavsiye olarak geçmişteki olayları dikkate almakta Aka fayda var. çok Aka spekülasyonların yaşandığı ve birçok yatırımcının üzüldüğü bu yatırımların daha akılcı harekete gereksinimi bulunuyor. Birkaç haftadır Bitcoin’in pazar hakimiyetinin Geri çekilmesindeki en Aka neden göğüs token’ların popülerleşmesi. Makroekonomik gelişmelerle birleşince Bitcoin’deki düşüşler kaçılmaz oluyor. Nisan ve Mayıs 2021 tarihinde göğüs token popülerleştiğinde BTC’de Nakit girişleri derde girmişti. Tıpkı halde Kasım 2021 tarihinde tıpkı tabloyla karşılaşıldı. Mayıs ayında da geçmiş tarihteki senaryo yaşanıyor ve bu durum bir müddet daha bu türlü devam edecek üzere duruyor.

Son olarak göğüs token’ların geleceğini şimdiden ön görmek güç olsa da nihayet zamanlardaki yükselişler Bitcoin’i negatif etkilemeye devam edecek üzere duruyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir