BlockFi Alacaklıları, Kişisel Bilgileri Gizli Tutmaya Çalışıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 11, 2023 Yorum Yok

İflas eden kripto kredi şirketi BlockFi’ın alacaklıları, şahsî bilgilerinin gizli kalmasını talep etti.

Kripto kredi şirketi BlockFi, FTX krizinin akabinde iflas müracaatına gitti. Şirket, geçtiğimiz Yıl sonlarında Nakit çekme süreçlerini durdurdu ve FTX hakkındaki belirsizlik göz önüne alındığında her zamanki üzere Amel yapmanın kolay olmayacağı belirtildi. BlockFi’ın defterlerinde 100 binden Çok alacaklının olduğu ve en Aka üçüne 1 milyar dolardan Çok borcu olduğu kestirim ediliyor. Borçlular ise ferdî bilgilerinin açıklanmamasını istiyor.

BlockFi Alacaklıları, Ferdî Bilgilerinin Açıklanmasını İstemiyor

Kimlik hırsızlığından yahut bilgisayar korsanlarının maksadı olmaktan korkan BlockFi iflas sürecindeki alacaklılar, ferdî bilgilerinin gizli kalmasını istedi.

Ancak ABD eşitlik Bakanlığı yetkilisi Andrew Vara, “ifşanın iflas hukukunun Temel bir öncülü” olduğunu ve Gerekli olduğunu savundu. Mevzu 17 Ocak’ta yapılması planlanan bir duruşmada ele alınacak.

BlockFi alacaklılarının savaşı, Çehre binlerce Celsius kullanıcısının iflas eden kripto borç verenin iflas süreçlerinin bir modülü olarak detaylarını yayınlamasının akabinde geldi.

New Jersey Bölgesi‘ndeki ABD İflas Mahkemesi’ne 19 Aralık’ta sunulan bir önergede; şirket, 10 Kasım’daki durdurma süreçlerinden sonra cüzdan hesaplarından alıcı Nakit çekme süreçlerini başlatmak için mahkemeden yetki istedi. Evrakta ayrıyeten, süreçleri düzgün bir halde ilerletmek için kullanıcı arayüzünü güncelleme müsaadesi talep edilmesi yer alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir